Kolejne informacje na temat specyfikacji Xiaomi Mi TV Master pojawiają się w sieci!

Kolejne informacje na temat specyfikacji Xiaomi Mi TV Master pojawiają się w sieci!

Już jutro odbędzie się konferencja firmy Xiaomi, na której powinniśmy oficjalnie zobaczyć premierę telewizora stworzonego, przynajmniej według zapewnień chińskiego producenta, dla najbardziej wymagających użytkowników. W sieci pojawiają się kolejne informacje na temat specyfikacji tego sprzętu! Czy jest na co czekać?

Xiaomi Mi TV Master

Do tej pory nawet nazwa nowego telewizora producenta z Państwa Środka pozostawała tajemnicą. Teraz wszystko się zmieniło! Według plotek Xiaomi już jutro zaprezentuje światu Mi TV Master czyli, jak wspomniałem już wcześniej, sprzęt stworzony dla fanów sprzętów z najwyższej półki. Jednak informacje na temat samej nazwy to nie wszystko. W sieci pojawiły się także informacje na temat częściowej specyfikacji. Oczywiście telewizor ten otrzyma ekran OLED o rozdzielczości 4K oraz częstotliwości odświeżania na poziomie 120 Hz. Nie zabraknie wsparcia dla technologii MEMC, która ma zwiększać płynność obrazu w bardziej wymagających scenach.

Całość będzie działać pod kontrolą zupełnie nowego procesora stworzonego z myślą o Mi TV Master. Jednostka ta będzie oparta najprawdopodobniej na czterech rdzeniach Cortex-A73 i ma zapewnić wydajność, która w pełni sprosta oczekiwaniom każdego z użytkowników. Dodatkowo nadchodząca nowość Xiaomi będzie obsługiwać technologię HDMI 2.1, Dolby Vision, Dolby Atmos oraz VRR (zmienna częstotliwość odświeżania w zależności od sytuacji). Dodatkowo pilot ma być wyposażony w moduł zbliżeniowy NFC, ale na tę chwilę nie wiemy do czego będzie on wykorzystywany.

Zobacz także: Przystępna cenowo Motorola z 5G już w drodze. Odważny wygląd będzie jej atutem?

I tak naprawdę patrząc na to, co wiemy na dzień przed premierą Mi TV Master zapowiada się naprawdę ciekawie. Ciężko powiedzieć na jaką kwotę gigant z Państwa Środka postanowi wycenić swoją nowość, ale musimy pamiętać o tym, że sam CEO Xiaomi zapowiadał, że będzie to produkt premium. Co za tym idzie nie spodziewałbym się rewelacyjnego stosunku ceny do możliwości, ale tak naprawdę wszystko stanie się jasne już jutro!

Na zdjęciu głównym znajduje się Mi TV 43”, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Co myślicie o nowych informacjach na temat specyfikacji Mi TV Master? Czekacie na premierę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!