Kolejne informacje o OnePlus TV trafiają do sieci. Będzie on miał 55 cali i ekran QLED

Kolejne informacje o OnePlus TV trafiają do sieci. Będzie on miał 55 cali i ekran QLED

Kilka dni temu w sieci pojawił się informacje dotyczące premiery OnePlus TV ujawnione przez samego producenta. Pierwszy telewizor w portfolio producenta z Państwa Środka zadebiutuje już we wrześniu tego roku. Teraz poznaliśmy szczegóły dotyczące specyfikacji urządzenia!

OnePlus TV ma podbić serca wymagających użytkowników

Wszystko wskazuje na to, że już we wrześniu zobaczymy nie całą serię, a tylko jeden model telewizora chińskiego producenta. Według najświeższych informacji sprzęt ten ma otrzymać matrycę o przekątnej 55 cali. I szczerze mówią trochę mnie to dziwi. 55-calowe telewizory to w dzisiejszych czasach dość małe sprzęty i coraz to więcej osób wybiera urządzenia o przekątnej ponad 60, a często i nawet ponad 70 cali. Jednocześnie mniejszy wyświetlacz to mniejsza cena, a co za tym idzie szansa na większą popularność.

Kolejne informacje o OnePlus TV trafiają do sieci. Będzie on miał 55 cali i ekran QLED

Sam ekran będzie typu QLED. Nazwa ta pochodzi od technologii Quantum Dot, czyli tak zwanych kropek kwantowych. Kropki te to nic innego jak nanokryształy intalowane pomiędzy podświetleniem a filtrami kolorów, które pozwalają osiągać lepsze kolory. Tym samym telewizory QLED to tak naprawdę ulepszone LCD, które nie mają nic wspólnego z OLEDami. Ogromną zaletą tego typu urządzeń jest brak efektu wypalenia, który akurat w przypadku sprzętów tego typu może bardzo doskwierać użytkownikowi.

Zobacz także: Pierwszy telewizor OnePlus zadebiutuje już we wrześniu. Potwierdził to sam producent!

OnePlus TV w pierwszej kolejności zadebiutuje w Indiach. Oczywiście premiera na Starym Kontynencie także się odbędzie, ale będziemy musieli na nią dłuższą chwilę poczekać. Bez wątpienia nadchodząca nowość producenta z Państwa Środka może cechować się świetnym stosunkiem ceny do możliwości. Z racji tego, że to debiut firmy OnePlus w tym segmencie rynku możemy liczyć na to, że będzie on chciał zaskoczyć czymś nas wszystkich.

Co myślicie o OnePlus TV? Czekacie na premierę tych urządzeń? A może korzystacie z telewizorów innych producentów? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!