Pierwszy telewizor OnePlus zadebiutuje już we wrześniu. Potwierdził to sam producent!

Pierwszy telewizor OnePlus zadebiutuje już we wrześniu. Potwierdził to sam producent!

Producenci smartfonów coraz śmielej próbują swoich sił na rynku telewizorów. O OnePlus TV słyszymy już od jakiegoś czasu i większość plotek mówiła, że sprzęt ten trafi do sprzedaży już we wrześniu tego roku. Teraz głos w tej sprawie zabrał sam CEO chińskiej firmy poprzez oficjalne forum!

OnePlus TV nadchodzi

Pierwszy w historii telewizor OnePlus zadebiutuje w pierwszej kolejności w Indiach. Powód tej decyzji jest wyjątkowo prosty – chińska firma ma tam dobrą pozycję na rynku i chce aby ich nowość została wyjątkowo ciepło przyjęta przez fanów marki. Oczywiście firma OnePlus chce, aby telewizory były dostępne także w Europie oraz USA. Już teraz prowadzone są odpowiednie rozmowy z partnerami, ale na premierę na innych niż indyjski rynkach możemy poczekać dłuższą chwilę. Możliwe, że będziemy mogli zamówić OnePlus TV do naszego kraju już w październiku, ale nie jest to nic pewnego.

Pete Lau przyznaje, że stworzenie telewizora przez firmę zajmującą się produkcją smartfonów jest wyjątkowo trudne. Pomysł na OnePlus TV pojawił się już dwa lata temu i od szkiców chiński producent doszedł do gotowego produktu, który już we wrześniu trafi do pierwszych użytkowników.

Zobacz także: Sierpniowe poprawki dla OnePlus 7 już są!

Co wiemy na temat OnePlus TV?

CEO firmy nie zdradził nam szczegółów dotyczących specyfikacji samych urządzeń. Według plotek już 26 września mamy zobaczyć całą serię telewizorów. Wśród nich znajdziemy modele z ekranami o przekątnych 43, 55, 65 oraz 75 cali. Pete Lau chce aby telewizor został tak naprawdę centrum naszego domu. Tym samym w sprzęcie tego typu nie może zabraknąć 5G, sztucznej i rozszerzonej rzeczywistości oraz sztucznej inteligencji. Tym samym OnePlus TV zapowiada się naprawdę ciekawie i jestem wręcz pewny, że zainteresowanie jego zakupem może być naprawdę spore. Pozostaje nam czekać na oficjalną prezentację w Indiach, a następnie premierę na Starym Kontynencie!

Co myślicie o OnePlus TV? Czekacie na premierę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!