Kolejne nowe funkcje w Microsoft Teams!

Kolejne nowe funkcje w Microsoft Teams!

Jako osoba nadal się ucząca, a raczej studiująca często korzystam z platformy jaką jest Microsoft Team. Nowe udogodnienia na pewno sprawią, że będzie się z niej korzystało przyjemniej.

Najnowsze funkcje

Jak już możemy zauważyć, fala pandemii nie ustaje a coraz więcej uczelni i szkół przechodzi ponownie na tryb zdalnego nauczania. Chociaż mi pozostały jeszcze stacjonarne labolatoria chemiczne, to większość wykładów czy seminariów mam już zdalnie. Microsoft dopracowuje swoją platformę, żeby nam, uczniom, studentom i pracownikom żyło się lepiej w tym smutnym okresie pandemii.

Kolejne nowe funkcje w Microsoft Teams!

Ankiety w Microsoft Teams

Pierwszą z nowych opcji nad którą pracuje Microsoft będzie możliwość wprowadzenia ankiet na platformie. Opcja umożliwi przeprowadzanie ankiet przed, w trakcie oraz po spotkaniu, a obsługiwane będą one przez Microsoft Forms. Jest to bardzo fajny dodatek, dzięki któremu bierni słuchacze będą mogli przekształcić się w tych aktywnych, a Profesorowie czy nauczyciele będą wiedzieć kto naprawdę ich słucha.

Kolejne nowe funkcje w Microsoft Teams!

Łatwość w udostępnianiu plików

Niedługo według postanowień firmy, użytkownicy będą mieli dostęp do nowego interfejsu udostępniania plików. Będzie możliwość tworzenia łącz do udostępniania i określać kto będzie mógł z nich korzystać. Microsoft dąży również do do bardziej spójnego udostępniania plików w aplikacjach w ekosystemie Microsoft 365, w tym OneDrive, SharePoint oraz Office. Jak narazie nie wiadomo nic o kolejnych nowościach w Microsoft Team, ale jak ciekawi was co dodano poprzednio, zapraszam do mojego poprzedniego artykułu na ten temat.

Korzystacie z Teamsa? Co Microsoft powinien jeszcze do niego dodać?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!