Kolorowy MacBook Air to może być świetny ruch ze strony Apple

macbook air w różnych kolorach

Niedawno Apple zaprezentowało światu nowe komputery iMac z procesorem Apple M1 i obudową w różnych wersjach kolorystycznych. Teraz wszystko wskazuje na to, że kolejnym urządzeniem, które trafi na rynek w wielu wariantach kolorystycznych będą laptopy MacBook Air!

MacBook Air w różnych kolorach

Jon Prosser, osoba znana przecieków na temat urządzeń Apple, które zwykle się sprawdzają, poinformował, że nowe laptopy MacBook Air pojawią się w różnych wersjach kolorystycznych, podobnie jak niedawno zaprezentowane komputery iMac z procesorami M1. W najnowszym wideo na swoim kanale Front Page Tech powiedział, że ta sama osoba, która wcześniej informowała go o różnych kolorach iMaców, niedawno widziała prototyp niebieskiego MacBooka Air.

Dodał on także, że jego źródło było wyjątkowo tajemnicze, więc niewykluczone, że nowy MacBook Air będzie pracował pod kontrolą nowego układu Apple M2 (M1X). Jeśli te informacje się potwierdzą będzie wyglądało na to, że amerykański gigant wraca do korzeni i laptopa iBook G3. Pierwsze urządzenia (poza smartfonami), które zaczęły pojawiać się w różnych, nietypowych kolorach to iPad Air w zeszłym roku i komputery iMac, które zadebiutowały niedawno.

Analityk Ming-Chi Kuo poinformował, że przyszły model najtańszego laptopa Apple dostanie wyświetlacz miniLED, jednak jest to obecnie bardzo wątpliwe. Bardziej prawdopodobne są słowa Marka Gurmana z Bloomberga, który sugeruje, że Gigant z Cupertino pracuje nad cieńszym i lżejszym MacBookiem Air, którego premiera powinna odbyć się w drugiej połowie 2021 roku. Nie wspomniał on jednak o różnych wersjach kolorystycznych tego komputera.

Patrząc jednak na obecne decyzje Amerykanów wydaje mi się, że kolorowy MacBook Air to raczej pewniak. Szczególnie, że właśnie ten laptop powstał z myślą o masowym odbiorcy, a tacy, jak wiadomo, lubią mieć większy wybór i w dużej większości kupują oczami. Odwrotna sytuacja jest w przypadku komputerów dla profesjonalistów, którzy mniejszą uwagę przywiązują do aspektów wizualnych komputera (choć i tak musi być dobrze), a większą jego specyfikacji i wydajności.

Źródło: macrumors

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!