Apple Event za nami! Co zobaczyliśmy na kwietniowej konferencji?

Apple Event za nami! Co zobaczyliśmy na kwietniowej konferencji?

Pierwsza konferencja w tym roku już za nami! Nowości zapowiadały naprawdę obiecująco – po miesiącach domysłów ujrzeliśmy oczekiwane przez nas produkty i nie tylko… Tym razem Apple przygotowało dla nas kilka niespodzianek! Zobaczcie sami!

iPhone i spółka

W kategorii około iPhone’owych ujrzeliśmy dwie główne nowości. Po pierwsze ulepszona aplikacja Podcasts, która zmieniła swój wygląd oraz funkcjonowanie. Od teraz Apple wspiera twórców i wprowadza subskrypcje miesięczną, pozwalając na słuchanie ekskluzywnych treści bez reklam. Druga nowość, z którą się spotkaliśmy to nowy kolor w gamie iPhone 12 – fioletowy. Jego wygląd możecie zobaczyć na grafice poniżej!

AirTag

Długo zapowiadane lokalizatory wreszcie ujrzały światło dzienne! AirTags pozwolą nam znaleźć zgubę z potężną dokładnością. Wbudowany głośnik pomoże nam w jeszcze łatwiejszym odnalezieniu sprzętu. W środku znalazł się chip U1 znany miedzy innymi z iPhonów. Roczne życie na baterii, szeroka gama akcesoriów i możliwości personalizacji oraz niska cena – w taki oto sposób, producent jeszcze bardziej wciąga nas w swój ekosystem.

Apple TV

Kolejna odsłona TV 4K przynosi ze sobą niewielkie usprawnienia, które ograniczają się głownie do kontrolera i nowego procesora. Pierwszy z wymienionych otrzymał odświeżony wygląd, który pozwoli na większą funkcjonalność (przykładowo sterowanie samym telewizorem, a nie tylko urządzeniem, do którego został dedykowany). A12 Bionic jeszcze bardziej przyspieszy działanie sprzętu i pozwoli zagrać w bardziej wymagające gry poprzez Arcade.

Jedną z ciekawszych funkcji, które ujrzałem na dzisiejszej konferencji, jest konfigurowanie telewizora poprzez integrację iPhone i Apple TV. Wystarczy przyłożyć telefon do ekranu, a w tle dzieje się magia, dzięki której obraz będzie perfekcyjne zoptymalizowany – w taki sposób, jak widzieli to reżyserowi oglądanych przez nas filmów.

iMac

W końcu! Apple uaktualniło nie tylko dizajn, ale także wnętrze iMac’a! Od teraz napędzany będzie procesorem M1, który oparty jest na architekturze ARM. Pozwala to na dużo szybsze operacje, mniejsze temperatury i co najważniejsze znaczącą poprawę wygody pracy. Dzięki nowej architekturze procesora i zintegrowanej karcie graficznej, sprzęt stał się o wiele cieńszy. Drugą nowością jest o wiele szersza dostępność barw – od teraz zakupicie go w siedmiu kolorach!

Seria komputerów otrzymała zupełnie nowy ekran – 24 calowy panel z potężną rozpiętością kolorów, jakością 4.5K i matrycą Retina. Aby poprawić ogólne doznania, urządzenie dostało nowy system audio złożony z sześciu głośników. Producent wymienił rownież starą kamerę na nową – w końcu o rozdzielczości 1080 pikseli. Dzięki świetnej współpracy pomiędzy urządzeniami, iMac zyskał naprawdę świetne ulepszenie i stał się Jeszcze bardziej funkcjonalny niż wcześniej.

Apple Event za nami! Co zobaczyliśmy na kwietniowej konferencji?

iPad Pro

Pięćdziesiąt procent więcej mocy w procesorze, czterdzieści w grafice – takimi liczbami powitał nas nowy iPad Pro ze zintegrowanym procesorem M1. Kolejnym, równie ważnym ulepszeniem jest ekran Liquid Retina XDR – panel znany z najdroższego monitora Apple znalazł swoje miejsce w iPadzie! Jasność na poziomie tysiąca nitów, 5.59 miliona pikseli, kontrast mln do jednego… To robi wrażenie! Wraz z premierą tego urządzenia, wszelcy fotografowie czy artyści, którym brakowało mobilności i potężnej mocy operacyjnej zyskali to, na co czekali.

Apple Event za nami! Co zobaczyliśmy na kwietniowej konferencji?

Nowy, ulepszony iPad otrzymał również szersze możliwości łączności. Zacznijmy od przewodowej – Thunderbolt oraz USB-C 4.0. Dzięki potężnym prędkością transferu przeładowywane zdjęć do Lightroom, czy innego rodzaju plików będzie o wiele szybsze! W kwestii sieci bezprzewodowej – 5G zawitało do iPada. Producent wielokrotnie podkreślał zdolności nowego sprzętu w kategorii filmowania oraz fotografowania. Znajdziemy tutaj bardzo dobry zestaw aparatów – szerokokątny, główny i LiDAR. Sprzęt prezentuje się świetnie i już nie mogę się doczekać, aż trafi w moje ręce!

Apple Event za nami! Co zobaczyliśmy na kwietniowej konferencji?

Ceny i dostępność

Jak uplasowały się cenowo najnowsze produkty Apple? Niestety, tanio nie będzie…

  • AirTag – od 159 zł | zamówienia od 23 kwietnia
  • Apple TV 4K – od 899 zł | dostępny drugiej połowie maja
  • iMac 24″ – od 6799 zł | dostępny w drugiej połowie maja
  • iPad Pro 11″ – od 3899 zł | dostępny w drugiej połowie maja
  • iPad Pro 12.9″ – od 5499 zł | dostępny w drugiej połowie maja

Co sądzicie o najnowszych produktach Apple? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!