Motorola na targach MWC 2023 zaprezentowała wyjątkowy smartfon! Poznajcie rozsuwaną Motorolę Rizr

Motorola Rizr
Motorola Rizr (fot. ROOTBLOG)

Podczas trwających właśnie targów MWC 2023 w Barcelonie, Motorola zaprezentowała swój najnowszy koncept, który wykorzystuję technologię elastycznego ekranu w sposób dotąd niespotykany. 

Co oferuje Motorola Rizr?

Koncepcyjny smartfon w porównaniu do znanych nam aktualnie rozwiązań nie składa się, a rozwija, co czyni go urządzeniem typu „rollable”. Rozwiązanie to nie jest całkowitą nowością na rynku, gdyż między innymi OPPO pokazało swój koncept, ale z ekranem rozsuwanym w poziomie. Motorola przygotowała natomiast rozwiązanie rozsuwające się w pionie, które wydaje się być zdecydowanie wygodniejsze. 

Motorola Rizr oferuje 5-calowy wyświetlacz, który rozszerzalny jest do 6,5 cala. Jest to panel POLED o proporcjach odpowiednio 15:9 i 22:9. Sam ekran przy „zwijaniu” wędruje na tył urządzenia i może być wykorzystywany na przykład podczas robienia zdjęć, ale także może wyświetlać powiadomienia, datę i godzinę oraz informacje o pogodzie. 

Motorola na targach MWC 2023 zaprezentowała wyjątkowy smartfon! Poznajcie rozsuwaną Motorolę Rizr

Producent wyposażył urządzenie w dwa aparaty na tylnym panelu, z których jeden charakteryzuje się rozdzielczością 108 Mpx. Należy też wspomnieć o akumulatorze o pojemności 3000 mAh i wadze na poziomie 210 gramów. Warto mieć jednak na uwadze, że Motorola Rizr smartfon koncepcyjny, więc na ten moment nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle rozwiązanie to zadebiutuje oficjalnie na rynku. 

Źródło: GSMArena

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!