Konferencja Apple WWDC została oficjalnie zapowiedziana

Konferencja Apple WWDC została oficjalnie zapowiedziana

Premiera, na którą wszyscy czekają. Apple już niedługo poinformuje świat co pojawi się na ich smartfonach. Oczekiwania rynkowe są duże, ponieważ konkurencja intensywnie rozwija swoje smartfony udoskonalając ich możliwości między innymi w sztucznej inteligencji.

Kiedy odbędzie się WWDC i co zostanie zaprezentowane przez Apple?

Z informacji od samego producenta dowiadujemy się, że konferencja potrawa aż 4 dni i datowana jest na 10-14 czerwca. To właśnie tam poznamy wszelkie możliwości amerykańskiego giganta, które oprócz fizycznej obecności wielu dziennikarzy będzie można śledzić również na kanale YouTube Apple. Każdy dzień przyniesie informacje, które będą bardzo ważne.

iphone 13
iPhone 13

Podczas wydarzenia od Apple oczekuje się prezentacji nowej wersji systemu operacyjnego iOS 18, która według przecieków będzie „największą aktualizacją w historii firmy”. Ponadto Apple zaprezentuje podczas wydarzenia systemy operacyjne iPadOS 18, WatchOS 11, MacOS 15, VisionOS 2 i tvOS 18. Największe oczekiwania pokłada się zapewne w nowym systemie operacyjnym iOS 18, w którym podobno Apple zaprezentuje światu AI. Od dłuższego czasu spodziewane są także duże zmiany w wyglądzie systemu iOS. Apple może także zaprezentować podczas wydarzenia niektóre produkty,

Apple czuje presję ze strony konkurencji

Sztuczna inteligencja to obecnie jedna z ważniejszych funkcji, której nie tylko oczekuje rynek, ale również i sami klienci. Apple chcąc dorównać konkurencji musi zaoferować podobne rozwiązania dodając przy tym coś, czego jeszcze rynek nie widział. Samsung ogłosił, że niedługo rozpocznie ekspansje sztucznej inteligencji na swoje starsze flagowce. Więc chwilowo Apple jest nieco w tyle, ale podejrzewam, że producent ogra to jedną aktualizacją iOS18 dla wszystkich urządzeń (modeli, które będą w stanie obsłużyć takie wsparcie). To tym bardziej pokazuje, że Apple musi zaskoczyć swoich użytkowników. Czy tak faktycznie będzie? Dowiemy się tego 10-14 czerwca.

Źródło: Apple

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!