NVIDIA kończy z produkcją układów dla Nintendo Switch. Zapowiedź Switcha Pro?

nintendo switch lite

Nintendo Switch to popularna konsola kieszonkowa, która nie ma zbyt dużej konkurencji. Muszę jednak zaznaczyć, że jest ona obecna na rynku już od kilku ładnych lat, a więc wszyscy czekamy na premierę następcy. NVIDIA właśnie zrezygnowała z dalszej produkcji procesora Switcha, co może oznaczać, że nowa konsola pojawi się już niedługo!

Koniec produkcji procesora Tegra X1. Czy to zapowiedź Switcha Pro?

Jak mówią najnowsze plotki, NVIDIA zamierza wstrzymać produkcję układu Tegra X1 Mariko jeszcze w tym roku. Chipset ten napędzał zarówno konsolę Nintento Switch, jak i Nintendo Switch Lite. Jest to bardzo ciekawe, bowiem zapowiada to również koniec produkcji samej konsoli.

Informacja ta pokrywa się z innymi plotkami dostępnymi w sieci. Mówiły one o tym, że nowa generacja konsol kieszonkowym będzie obsługiwać technologię DLSS pozwalającą na przyspieszenie działania gry niewielkim kosztem spadku jakości obrazu. Dla takiego sprzętu jak konsola kieszonkowa jest to furtka do o wiele lepszych wrażeń z grania.

Warto przeczytać: Nintendo Switch i Android 10? Z tą modyfikacją to możliwe!

Mało tego, kilka dni temu dowiedzieliśmy się o umowie między Nintendo i Samsungiem dotyczącej paneli OLED. To też oznacza, że Switch Pro może mieć naprawdę dobry ekran w technologii, za którą niegdyś chwalono Sony Playstation Vita (wersja FAT).

Można też uznać, że koniec produkcji procesorów Tegra X1 Mariko to również koniec konsol kieszonkowych Nintendo. Ciężko jednak uznać to za prawdę, bowiem Switch jest świetny i nawet dzisiaj cieszy się ogromną popularnością. Według mnie Switch Pro faktycznie ma być “Pro” i będzie wyróżniał się nowoczesnym, potężnym procesorem, jak i przyjemnym dla oka wyświetlaczem.

Czekacie na Switcha Pro? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!