Nintendo Switch i Android 10? Z tą modyfikacją to możliwe!

Nintendo Switch i Android 10? Z tą modyfikacją to możliwe!

Nintendo Switch to sprzęt o tak ogromnym potencjale moderskim tak jak kiedyś PSP. Już jakiś czas temu dostaliśmy możliwość korzystania z Androida na tej konsoli. Teraz natomiast system ten możemy zaktualizować do Androida 10!

NINTENDO SWITCH I ANDROID 10

Kilka(naście) lat temu PSP było ulubioną zabawką moderów. Dlaczego? Na rynku nie było sprzętu mobilnego, który dawałby tak ogromne możliwości jak ta konsolka. Rolę PSP widocznie przejęło Nintendo Switch, które również otrzymuje wiele ciekawych modyfikacji. Jakiś czas temu pisałem o tym, że pewien użytkownik Reddita przerobił swoją konsolę w komputer z Ubuntu. Sprzęt wpinał w specjalny dock, co sprawiało, że z systemu mógł korzystać na ekranie monitora za pomocą klawiatury i myszki. Samo obcowanie z OS-em na ekranie konsolki również było wyjątkowo wygodne.

Warto przeczytać: Ten człowiek zamienił konsolę Nintendo Switch w komputer osobisty z Linuxem

Osoby odpowiedzialne za projekt switchroot, czyli dokładnie Ci sami, którzy dali możliwość korzystania z Androida 8.1 na Nintendo Switch jeszcze w 2018 roku, tym razem przyszli z czymś nowym. Otóż przeportowali oni Androida 10 na Switcha.

Co ważne, joycony normalnie współpracują z systemem i łączą się za pomocą Bluetooth. Mało tego, są one poprawnie rozpoznawane, co sprawia, że jesteśmy w stanie korzystać z nich podczas grania nawet przez emulatory. Tak, możemy na takim Androidzie uruchomić emulator Playstation Portable i wygodnie grać w gry z tej konsoli bez korzystania z dotykowym kontrolerów.

Co ważne, po włożeniu Switcha do docka, system automatycznie przechodzi w tryb Androida TV, co zwiększa wygodę korzystania. Mało tego, dostęp do Androida 10, to również dostęp do Google Stadia i innych usług streamingowych. To sprawia, że mała, przenośna konsola może pozwolić nam na wygodną grę w Cyberpunka 2077 czy Hitmana 3.

Muszę zaznaczyć, że Android uruchamia się z karty pamięci, co sprawia, że czasy ładowania są bardzo długie (wszak karty pamięci są po prostu wolne). Mało tego, modyfikację można zainstalować tylko na starszych wersjach Switcha i już chociażby na Switch Lite Android 10 nie zadziała.

Nintendo Switch i Android 10? Z tą modyfikacją to możliwe!
fot: Adam Conway na XDA

Posiadacie Nintendo Switch? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!