Konsole Xbox z aktualizacją! Nareszcie mamy tryb nocny

xbox series s
Xbox Series S

Microsoft w końcu wydał długo oczekiwaną aktualizację, która wnosi od dawna reklamowane nowości. Mowa tu chociażby o trybie nocnym.

Tryb nocny i menu w 4K – takie nowości czekają na Ciebie po aktualizacji konsoli Xbox

October Update 2021 to przede wszystkim wprowadzenie trybu nocnego do konsoli Xbox Series X|S. Sprawia on, że granie w gry po ciemku, w nocy (czyli mowa tu o jedynej porze kiedy faktycznie mam na to czas) będzie nieco przyjemniejsze. Przede wszystkim, możemy zmienić temperaturę barwową na ciepłą, eliminując niebieskie światło. Moc światła żółtego możemy regulować. Dodatkowo jesteśmy w stanie też ekran nieco przyciemnić – jest to wygodne, bowiem nie musimy ręcznie zmieniać jasność monitora/telewizora.

Xbox
(fot. Xbox)

Możemy również zmienić moc świecenia lampki samego kontrolera. Fabrycznie świeci ona naprawdę mocno, co potrafi irytować – zwłaszcza w nocy. Teraz natomiast możemy dobrać moc świecenia zarówno w dzień, jak i nocy. Lampkę jesteśmy w stanie też całkowicie wyłączyć. To samo zrobimy z podobnym LED-em obecnym na obudowie konsoli. Oczywiście tryb nocny – podobnie jak na innych systemach – może uruchamiać się zgodnie z harmonogramem.

Na konsolach Xbox Series X podbito rozdzielczość dashboardu do 4K, co powinno znacznie podnieść ostrość czcionek. Niestety, z jakiegoś powodu ta sama funkcja nie trafiła do Xboxa Series S Wszak ten obsługuje rozdzielczość 4K. To sprawia, że na moim monitorze 1440p widzę poszarpane czcionki.

Źródło: Własne, Xbox

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!