Xbox Series X wreszcie z interfejsem w 4K. A co z Series S?

Xbox
Xbox Series X

Microsoft poważnie wziął się za ulepszenie oprogramowania swoich nowych konsol. Ostatnio pisaliśmy o dodaniu trybu nocnego, a teraz gigant planuje dodać interfejs w 4K – niestety, tylko w Xbox Series X.

Dashboard w 4K już niedługo na Xbox Series X

Testerzy z programu Xbox Insider znajdujący się w grupie Alpha już mogą testować dashboard konsoli w wyższej rozdzielczości 4K. Warto dodać, że do tej pory wyświetlał się on w 1080p, a dopiero uruchomienie gier czy filmów zwiększało rozdzielczość do 4K. Aż sam się dziwię, że Microsoft zdecydował się dopiero teraz na taki krok. Nie wiemy, czy tryb HDR będzie dostępny w interfejsie systemu konsoli.

Warto dodać, że testy nie obejmują innej, również nowej konsoli Microsoftu, czyli Series S. Warto wspomnieć, że ten sprzęt nie celuje w 4K, ale chodzi tutaj o gry. Elementy takie jak filmy na Netflixie czy mniej wymagające gry normalnie uruchamiają się w tej wysokiej rozdzielczości. Bardziej wymagające tytuły jednak trzymają się 1440p (w które docelowo Series S celuje) lub 1080p. Tutaj również dashboard wyświetla się w 1080p, a możliwość przejścia w 1440p lub 4K byłoby bardzo przydatną opcją.

xbox

Warto tutaj dodać, że konsole Xbox Series X|S oferują ogromne możliwości. Liczę na to, że Microsoft wpadnie na kolejne nowinki systemowe, które usprawnią korzystanie ze sprzętu i urozmaicą codzienną rozrywkę.

Źródło: The Verge

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!