Koreański Galaxy Ring będzie miał chińskiego konkurenta. Robi się ciekawie

Koreański Galaxy Ring będzie miał chińskiego konkurenta. Robi się ciekawie

Rynek nowych technologii ciągle zaskakuje. Widzimy to każdego dnia na arenie wielkich gigantów. Nowym interesującym produktem, który jakiś czas temu ujrzał światło dzienne jest inteligentny pierścień. Jest to gadżet, który prawdopodobnie również będzie musiał konkurować na rynku, aby dostać się do potencjalnych klientów. Mieliśmy propozycje od firmy Samsung, ale teraz czas na chińską odpowiedź.

Xiaomi wychodzi na ring z firmą Samsung – dosłownie i w przenośni

Zagraniczne media donoszą, że dodatkowa marka Xiaomi pracuje nad inteligentnym “ringiem”. Ten mały nowoczesny gadżet miałby zacząć budować nową ścieżkę w chińskiej firmie. Tą drogą jest oczywiście “konkurencja” i jednocześnie odpowiedź na pierścień Samsung Galaxy Ring zaprezentowany podczas targów MWC 2024 w Barcelonie. Zaskakujący jest fakt, że samym projektem zajmuje się submarka Xiaomi (Black Shark) prezentująca dotychczas gamingowe smartfony chińskiego giganta. Co wiemy o nowym pierścieniu? Oprócz kilku zdjęć są to bardzo ogólne i niepewne informacje, które z pewnością ulegną jeszcze zmianie. Black Shark Ring jest na zaawansowanym etapie konstrukcji. Z cząstkowych informacji wiemy, że urządzenie będzie miało imponujący czas pracy, który według przecieków miałby wynieść około 180 dni. Czy to dużo? Trudno powiedzieć, ale mniejsze produkty (np. opaski potrafią trzymać maks do 2-3 tygodni) także sami odpowiedzcie sobie na to pytanie. Jeśli wierzyć takim informacjom to nowy produkt od Black Shark może być hitem (dokładne testy jeśli urządzenie zawita do Polski pokażą, czy jednak będzie to kit).

Nie przywiązywałbym większej uwagi do kwestii kolorów, ale na zdjęciach widzimy, że powinny pojawić się kolory srebrne i czarno-czerwone. Grubość urządzenia będzie miała 2,2 mm. Na widocznych zdjęciach widzimy, że przez środek przechodzi cienka czarna linia i rozszerza się w jednym miejscu. Black Shark wskazuje, że może to być technologia “Smart Touch”. Brak dokładnych informacji, z czym dokładnie powiązana jest ta technologia, ale jak sama nazwa mówi jest to “inteligentny dotyk”. Nad czym będzie skupiał się nowoczesny pierścień? Jego zadaniem będzie obszar zdrowotny, czyli monitoring tętna, natlenienia krwi, temperatury ciała oraz rytm serca. Zaryzykuje, że tych funkcji będzie więcej, ponieważ jeśli pierścień ma się upodobnić do konkurencji to pojawi się także mierzenie kroków, mierzenie nawyków, powiadomienia, NFC np. do płacenia. Oczywiście to tylko przypuszczenia, ale bardzo prawdopodobne, ponieważ Xiaomi nie będzie tworzyć opaski tylko do podstawowych działań skoro Koreańczycy mają już swój pierścień. Marka nie podała żadnych informacji dotyczących planowanej premiery.

Źródło: Gsmarena

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!