Kraśnik jednak NIE JEST anty-5G! Rada uchyla kuriozalną uchwałę

Kraśnik jednak NIE JEST anty-5G! Rada uchyla kuriozalną uchwałę
(fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta)

Ostatnie kilkanaście dni to ciąg przedziwnych wiadomości o jeszcze nie tak dawno temu niezbyt popularnym mieście z województwa lubelskiego. Po wielu wpisach na ogromnej liczbie portali, po setkach przeróżnych memów, w końcu Radni Kraśnika wycofuje się ze swoich wcześniejszych decyzji na temat 5G i WiFi w szkołach.

Niezbyt duże miasto na Lubelszczyźnie ostatnio stało się niezwykle popularne w Polsce, jak i poza jej granicami. Zaczęło się od tego, że głosowanie radnych doprowadziło do utrzymania uchwały o „Strefie wolnej od LGBT”, co odcięło miasto od Funduszy norweskich. Następnie przyjęto petycję stworzoną przez Stowarzyszenie Koalicja Polska Wolna od 5G, której założenia to walka z siecią 5G oraz nakazanie zdemontowania instalacji WiFi w szkołach.

Więcej dowiecie się z: Walka z 5G i WiFi w szkołach. Właśnie tak zadecydował Kraśnik

Nieprzemyślane decyzje Kraśnika sprawiły, że Internet został wręcz zalany negatywnymi i nacechowanymi komediowo wypowiedziami. Kraśnik stał się również tematem wielu wpisów, artykułów czy filmów. To dosyć negatywnie wpłynęło na opinię Kraśnika. Zareagować musiał aż sam Wojciech Wilk – burmistrz miasta Kraśnik – który zaznaczył, że nie zamierza wyłączać dzieciom WiFi w szkołach.

Więcej dowiecie się z: Burmistrz Kraśnika zareagował! Miasto nie będzie walczyć z 5G i WiFi w szkołach!

Rada Miasta Kraśnika wycofuje się ze swoich decyzji na temat 5G i WiFi w szkołach

W ubiegły czwartek odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Kraśnika, gdzie podjęto decyzję o uchyleniu uchwały przyjętej w ubiegłym tygodniu dotyczącej zakazu używania sieci 5G na terenie miasta oraz nakazującej zdemontowanie instalacji sieci WiFi w kraśnickich szkołach. Zanim zagłosowano odbyła się trwająca niemalże 3 godziny dyskusja podczas której radni uznali petycję za niezasadną i przyznali, że nie mieli wystarczającej wiedzy na temat sieci 5G i WiFi.

Finalnie radni większością głosów (13 głosów “za”, 5 “przeciw” i 1 “wstrzymała się”) uchylili ustawę. Niestety, to nie zmienia faktu, że na miasto wylało się ogromne wiadro pomyj i przez co najmniej kilka kolejnych lat Kraśnik kojarzony będzie z kuriozalną uchwałą o 5G i WiFi.

Co myślicie o działaniach Kraśnika? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!