Walka z 5G i WiFi w szkołach. Właśnie tak zadecydował Kraśnik

krasnik
(fot. Krasnik.eu)

Kraśnik to niewielkie miasto powiatowe na Lubelszczyźnie. Przez wiele lat mało kto wiedział o jego istnieniu, jednak od kilku dni jest na ustach wielu Polaków. Wszystko za sprawą dwóch uchwał, gdzie jedna z nich wprowadza walkę z 5G oraz sieciami WiFi w szkołach.

Kraśnik jest anty-5G i nie chce sieci WiFi w szkołach

Niezbyt duże miasto na Lubelszczyźnie ostatnio stało się niezwykle popularne w Polsce, jak i poza jej granicami. Zaczęło się od tego, że głosowanie radnych doprowadziło do utrzymania uchwały o “Strefie wolnej od LGBT”, co odcięło miasto od Funduszy norweskich. Niestety, to nie był koniec obrad i podjęto się kolejnego tematu, a dokładnie głosowania na temat pewnej petycji.

krasnik
Rynek w Kraśniku (fot. Kraśnik Nasze Miasto)

Petycja została przygotowana przez Stowarzyszenie Koalicja Polska Wolna od 5G, która – w skrócie – domaga się nierozwijania technologii 5G na terenie Kraśnika, a także zaleca zdemontowanie sieci WiFi w szkołach i nakazuje uczniom przełączanie telefonów w tryb samolotowy podczas trwania lekcji, a także zakazuje korzystania z nich na przerwach poza celami związanymi z informowaniem rodziców lub alarmowymi. Głosowanie zakończyło się sukcesem dla Stowarzyszenia (9 głosów za, 6 przeciw, 3 wstrzymane). Musimy jednak zaznaczyć, że badania naukowe wykazały, że fale radiowe używane w technologach telekomunikacyjnych nie mają negatywnego wpływu na zdrowie człowieka, jak i środowisko. Mało tego, Rada Miasta nie ma wpływu na decyzje rządowe w sprawach infrastruktury komunikacyjnej i rola Kraśnika może ograniczyć się do zaledwie prowadzenia kampanii informacyjnej.

Warto przeczytać: Darmowy kupon na 40zł przy pobraniu Rocket League!

Wiele osób “śmieszkuje” z decyzji podjętych przez władze Kraśnika. Mi natomiast jest po prostu smutno. Sam pochodzę z okolic Kraśnika, a w tym mieście spędziłem swoje licealne lata. Decyzje podjęte przez radnych mocno nadszarpują opinie na temat Kraśnika, który i tak nie ma lekko i w rankingach zamożności trzyma się dołu tabelek.

Co myślicie na temat ruchów Kraśnika? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!