Który z producentów smartfonów okazał się numerem jeden w pierwszym kwartale 2020 roku?

Huawei P40 Pro ekran

Pierwszy kwartał skończył się już jakiś czas temu, ale to nie oznacza, że twórcy różnorakich raportów czy analiz nie będą wracać do tego okresu. Oczywiście trzy pierwsze miesiące tego roku to okres epidemii w wielu krajach i bez wątpienia to jest jednym z czynników, który wpłynął na zdecydowanie mniejszą sprzedać smartfonów na świecie!

Spadki na rynku smartfonów są nieuniknione?

Oczywiście z jednej strony mniejsza sprzedaż może mieć bezpośredni związek z epidemią, ale mam wrażenie, że to nie jedyny powód. Producenci tworząc coraz to lepsze smartfony i te najzwyczajniej w świecie spełniają wymagania użytkowników przez dłuższy czas. W dzisiejszych czasach nawet średniopółkowe modele oferują naprawdę dobrą wydajność oraz niezłą jakość zdjęć. Z tego też powodu wiele osób nie widzi sensu zmieniania telefonu co rok czy nawet co dwa lata. I to, przynajmniej moim zdaniem, także może mieć wpływ na coraz to mniejszą sprzedaż smartfonów na świecie.

Który z producentów smartfonów okazał się numerem jeden w pierwszym kwartale 2020 roku?

Nadal numerem jeden pod kątem sprzedaży pozostaje Samsung. Koreański gigant sprzedał w pierwszym kwartale tego roku 58,4 miliona smartfonów, ale to w porównaniu do wyniku na poziomie 71,9 miliona uzyskanym w analogicznym okresie rok wcześniej nie wygląda to już tak dobrze. O dość mocnym spadku może mówić także Huawei (z 59,1 miliona sztuk na 49 milionów). Powodem zmniejszenia sprzedaży może tutaj być także brak Usług Google w nowych sprzętach. Podium zamyka Apple z wynikiem na poziomie 36,7 miliona sprzedanych telefonów na całym świecie.

W pierwszej piątce znalazły się także Xiaomi oraz Vivo. Co ciekawe te chińskie firmy odnotowały wzrost sprzedaży w pierwszym kwartale 2020 roku w porównaniu do roku 2019. I myślę, że, patrząc na cały rynek globalny, możemy uznać to za naprawdę spory sukces. Co przyniesie nam raport dotyczący drugiego kwartału? Ciężko powiedzieć, ale spodziewam się, że po raz kolejny będziemy mogli mówić o sporych spadkach. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na ten temat!

Na zdjęciu głównym znajduje się Huawei P40 Pro, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Kupiliście smartfon w pierwszych trzech miesiącach tego roku? Jeśli tak, jakie było to urządzenie? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!