Ładowanie bezprzewodowe szybsze niż w prawie każdym smartfonie przewodowe? Xiaomi to potrafi!

Xiiaomi 80 W ładowanie bezprzewodowe

Xiaomi kolejny raz pokazuje swoje umiejętności. Nie sądziłem, że tak szybko uda się osiągnąć coś takiego. Chiński gigant pokazał nowe, superszybkie ładowanie bezprzewodowe. Jest ono znacznie szybsze niż tradycyjna forma ładowania w większości, a nawet w praktycznie każdym urządzeniu mobilnym!

80-watowe ładowanie bezprzewodowe

W pierwszym kwartale tego roku, a dokładniej w marcu, Xiaomi pokazało szybkie, 40-watowe ładowanie bezprzewodowe. Już wtedy fani byli pod dużym wrażeniem. Duża część smartfonów ma wolniejsze ładowanie po kablu. Pod koniec wakacji pokazali oni smartfon, który postawił poprzeczkę jeszcze wyżej – obsługuje on ładowanie bezprzewodowe 50 W. Mowa tu o Mi 10 Ultra, którego recenzję już powoli dla Was szykuję. Nie o tym jednak dziś będzie, bowiem Xiaomi uznało, że to wciąż za mało. Powiedzieli sobie, że stać ich na więcej, a jak powiedzieli, tak zrobili.

Zobacz także: Seria Xiaomi Mi 10T wchodzi do Polski. Ceny pozytywnie zaskakują!

Przedstawili oni właśnie jeszcze szybsze, znacznie szybsze ładowanie bezprzewodowe o mocy 80 W. Pozwala ono na naładowanie baterii o pojemności 4000 mAh do 10% w zaledwie minutę. Połowę pojemności tej baterii uzupełnimy w 8 minut, zaś do pełna naładujemy ją w 19 minut! Jedno co mogę o tym powiedzieć to W O W ! Xiaomi naprawdę mocno pracuje nad technologiami szybkiego ładowania, najpierw oszałamiające 120-watowe ładowanie w Mi 10 Ultra po kablu, a teraz to. Jestem niesamowicie ciekaw tego, czy rozwiązanie to zostanie zastosowane w którymś z ich nadchodzących smartfonów. Wątpię, żeby znalazło się to w Mi 11/Mi 20, ale, nie powiem, byłbym bardzo pozytywnie zaskoczony wtedy. Myślę jednak, że jeszcze spora droga, nim nowe, 80-watowe ładowanie bezprzewodowe Xiaomi wprowadzi do użytku konsumenckiego, tj. zastosują w dostępnym w sprzedaży ich smartfonie. Gdyby to trafiło do Mi 10 Ultra, to ten smartfon byłby jeszcze ciekawszy niż jest teraz. Będę starał się śledzić ten temat i czekam na informacje na temat jego dostępności w ich flagowcu.

Chcielibyście mieć tak szybkie ładowanie bezprzewodowe w swoim smartfonie?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!