Strona główna Aktualności Ładowanie do 92% w 30 minut? OPPO R17 Pro to potrafi!

Ładowanie do 92% w 30 minut? OPPO R17 Pro to potrafi!

-

Producenci smartfonów prześcigają się już nie tylko w szybkości procesorów, ilości aparatów czy pamięci RAM, ale także w szybkości ładowania urządzeń. W tej kategorii niezaprzeczalnie prym wiedzie OPPO!

Rewelacyjny wynik OPPO R17 Pro

Flagowce OPPO pozostają w tyle za konkurencją w kwestii wydajności. Chiński producent uważa, że Snapdragon 710 czy 660 w połączeniu z dobrą optymalizacją w zupełności wystarczy do całkowicie płynnej pracy. I trzeba przyznać, że jest to niegłupie rozumowanie. Wykorzystanie słabszy, a co za tym idzie tańszych, jednostek może sprawić, że smartfony OPPO są tańsze. Oczywiście urządzenia te nie należą do tanich urządzeń, ale płacimy za topowe rozwiązania takie jak superszybkie ładowanie Super VOOC, które nie ma sobie równych.

Słyszeliście o testach syntetycznych smartfonów (wydajność)? Raczej tak. A o testach w szybkości ładowania baterii? W rankingu znajdziemy aż 59 telefonów różnych producentów. Test polegał na ładowaniu każdego z urządzeń przez dokładnie 30 minut. Wygrywa smartfon, którego wskaźnik naładowania baterii pokaże największą wartość. Pierwsze miejsce zdobył OPPO R17 Pro z 92%, który wyprzedził drugiego Honora Magic 2 aż o 9 punktów procentowych. Na podium znalazły się jeszcze ex aequo Meizu Pro 7 Plus oraz OPPO R11 z wynikiem 66%.

oppo r17 pro mega szybkie ładowanie

Tak rewelacyjny wynik OPPO R17 Pro zawdzięcza ładowaniu Super VOOC, które osiąga moc aż 50 W. To pokazuje, że wcale nie potrzebujemy ogromnych ogniw w telefonach. Wystarczy zabrać ze sobą ładowarkę, które nie zajmuje przecież zbyt dużo miejsca, i podłączyć urządzenie dosłownie na chwilę aby móc znowu z niego korzystać przez kilka godzin. Honor Magic 2 może pochwalić się ładowaniem o mocy 40 W. Meizo Pro 7 Plus oraz OPPO R11 oferują moc „jedynie” 20 W. I trzeba przyznać, że wyniki te robią ogromne wrażenie. Nadal czekamy na telefon, który będziemy w stanie naładować od 0% do 100% w kilka minut, ale jesteśmy pewni, że prędzej czy później jeden z producentów na tyle rozwinie swoją technologię szybkiego ładowania, że stanie się to możliwe.

Czekacie na polską premierę smartfonów OPPO? Zapraszamy do dyskusji!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej