Laptop Samsung Galaxy Book S trafi na rynek z Snapdragonem 855 i Windows 10

Samsung Galaxy Book
Samsung Galaxy Book

Informacje o komputerach opartych na architekturze ARM już od jakiegoś czasu pojawiają się w sieci. Samsung posiada w swoim portfolio hybrydowego Galaxy Book 2 z SD 850 i Windowsem 10, ale to nie oznacza, że koreański producent chce na tym poprzestać. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo zobaczymy Galaxy Book S!

Co wiemy o Samsung Galaxy Book S?

Wprawdzie laptop koreańskiego giganta nie został jeszcze zapowiedziany przez firmę, ale już teraz wiemy sporo na jego temat dzięki obecności w Geekbench. Co więcej urządzenie to otrzymało certyfikację Bluetooth SIG, a informacje na jego temat zostały także potwierdzone przez Evana Blassa czyli osobę znaną z przedpremierowych przecieków, które praktycznie zawsze okazują się prawdą. Samsung Galaxy Book S trafi na rynek z Qualcomm Snapdragonem 855 oraz Windowsem 10. Urządzenie otrzyma także 8 GB RAM-u oraz Bluetooth w wersji 5.0.

Laptop Samsung Galaxy Book S trafi na rynek z Snapdragonem 855 i Windows 10

Zobacz także: Samsung w tym miesiącu rozpocznie produkcję układów 12 GB LPDDR5 RAM dla swoich przyszłorocznych flagowców

Pełna specyfikacja nadchodzącej nowości koreańskiego giganta pozostaje jednak tajemnicą. Na tę chwilę nie wiemy nawet czy będzie to standardowy laptop czy jednak urządzenie hybrydowe łączące w sobie cechy zarówno laptopa jak i tabletu. Szczerze mówią skłaniałbym się ku tej drugiej opcji, ponieważ dokładnie tak samo wyglądał Galaxy Book 2.

Laptop Samsung Galaxy Book S trafi na rynek z Snapdragonem 855 i Windows 10

Co z ceną? Ta raczej nie będzie mała. Galaxy Book 2 został po swojej premierze wyceniony na 1000 dolarów czyli około 3830 zł i bardzo możliwe, że Galaxy Book S będzie jeszcze droższy. Pytanie tylko czy użytkownicy zaufają tego typu sprzętom z mobilnymi procesorami i architekturą ARM. Za ponad 4000 zł możemy kupić już naprawdę sporo laptopów czy urządzeń hybrydowych różnych producentów z dużo bardziej rozpoznawalnymi i przetestowanymi procesorami. Niemniej jednak pozostaje nam uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości i czekać na kolejne informacje na ten temat!

Co myślicie o laptopach z procesorami mobilnymi i Windowsem 10? Czy waszym zdaniem tego typu urządzenia mają sens? A może już korzystaliście z Samsung Galaxy Book 2?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!