Samsung w tym miesiącu rozpocznie produkcję układów 12 GB LPDDR5 RAM dla swoich przyszłorocznych flagowców

Samsung w tym miesiącu rozpocznie produkcję układów 12 GB LPDDR5 RAM dla swoich przyszłorocznych flagowców

Producenci nadal prześcigają się w kwestii ilości RAM-u w smartfonach. Większość tegorocznych topowych flagowców otrzymało 12 GB pamięci RAM w standardzie LPDDR4, ale Samsung chce w przyszłym roku być o krok przed konkurencją i już teraz rozpoczyna produkcję układów nowej generacji.

12 GB LPDDR5 RAM od Samsunga

Produkcja układów dla flagowców Samsunga z 12 GB LPDDR5 RAM rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu. Pamięć nowej generacji ma być wykonana w 10 nm procesie technologicznych i być o 1,3 raza szybsza niż dotychczasowe LPDDR4 oraz jednocześnie pobierać o 30 procent mniej energii, co ma przełożyć się na zdecydowanie dłuższy czas działania urządzeń na jednym ładowaniu. Według koreańskiego giganta taka ilość RAM-u LPDDR5 ma być niezbędna do tego aby w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w nowej infrastrukturze sieci, która nieustannie rozwijana jest na całym świecie oraz znacząco poprawić działanie sztucznej inteligencji. Oczywiście nowa generacja pamięci nie zostanie wykorzystana jedynie w topowych flagowcach Samsunga, a także w urządzeniach innych producentów, ale najprawdopodobniej to właśnie koreański gigant zaprezentuje nam urządzenie z tą technologią jako pierwszy.

samsung galaxy note 10+
Samsung Galaxy Note 10+

To jednak jeszcze nie wszystko. Samsung zapowiedział, że przeniesie produkcję do koreańskiego miasta Pyeongtaek i już w przyszłym roku rozpocznie w tamtejszej fabryce produkcję układów 16 GB RAM-u LPDDR5. Tym samym oznacza to, że przyszłoroczne flagowce mogą trafić na rynek właśnie z 16 GB pamięci RAM.

Zobacz także: Samsung Galaxy S11 może być składanym telefonem. Nowy trend nadciąga wielkimi krokami?

Z jednej strony robi to bardzo duże wrażenie, a z drugiej czy ktokolwiek potrzebuje takiej ilości RAM-u? Przyznam szczerze, że przy moim użytkowaniu, które zapewne nie różni się zbytnio od tego co wykonuje na swoim smartfonie przeciętny użytkownik, nie odczuwam jakiejkolwiek różnicy pomiędzy szybkością działania urządzeń z 6 GB i 8 GB RAM-u. Tym samym już 12 GB to pewnego rodzaju przerost formy nad treścią, a co dopiero 16 GB. Oczywiście istnieje szansa, że w przyszłym roku powstaną gry, które będą wymagały takiej ilości RAM-u, ale szczerze mówiąc nie chce mi się w to wierzyć. Niemniej jednak z niecierpliwością wyczekuje informacji o pierwszym urządzeniu wykorzystującym nowość Samsunga!

Co myślicie o 12 GB RAM-u w smartfonach? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!