Laptopy dla czwartoklasistów – znamy modele!

młody chłopak z laptopem
(fot. Pexels)

Jak informuje Ministerstwo Cyfryzacji, udało się wyłonić zwycięskie modele laptopów, które trafią do czwartoklasistów w 8 z 73 regionów.

Te laptopy trafią do czwartoklasistów

Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło listę pierwszych modeli laptopów, które trafią do polskich uczniów klas czwartych. Póki co, wyłoniono modele dla 8 regionów z wszystkich 73. Lista znajduje się poniżej.

  • sandomiersko-jędrzejowski – HP ProBook 440 G9
  • siedlecki – Dell Latitude 3540
  • suwalski – Dell Latitude 3540
  • bydgosko-toruński – Acer TravelMate P2 TMP215-54
  • chełmsko-zamojski – HP ProBook 440 G9
  • radomski – Dell Latitude 3540
  • miasto Łódź – Dell Latitude 3540
  • warszawski-zachodni –  Dell Latitude 3540
(fot. Ministerstwo Cyfryzacji)
(fot. Ministerstwo Cyfryzacji)

Warto zaznaczyć, że w każdym z regionów wybrany został oferent proponujący najniższą cenę. W zależności od regionu, wahała się ona od 2939,70 zł do 2950,77 zł, co mieści się w budżecie założonym na realizację programu. Ministerstwo dodaje:

W celu uzyskania jak najkorzystniejszych cen zakupu w kolejnych umowach wykonawczych, maksymalna cena zakupu zostanie ustalona na poziomie najniższej zaproponowanej w pierwszej rundzie, tj. 2939,70 złotych.

Na zakup 394 346 laptopów dla czwartoklasistów przeznaczymy w tym roku ponad miliard zł. Otrzymają je wszyscy uczniowie klas czwartych szkół publicznych i niepublicznych w Polsce.

Wszystkie trzy modele są do siebie bardzo zbliżone, jednakże nie mogłem w sieci odnaleźć wymienionego laptopa Dell z ceną w ustalonym przedziale. Biorąc pod uwagę jednak Acera oraz HP, to zapewne jest to podobny model z procesorem Intel Core i3 12. generacji, 8 GB RAM i dyskiem SSD 256 GB. Przy czym Acer i Dell to laptopy z ekranami 15,6 cala, natomiast HP oferuje wyświetlacz 14″, który, moim zdaniem, jest odpowiedniejszy.

Jestem ciekawy wyborów innych rejonów. Zapewne będą to te same lub podobne modele.

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!