Laptopy dla uczniów: Wybrano kolejne modele

(fot. Cyfryzacja KPRM)
(fot. Ministerstwo Cyfryzacji)

Jak poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji, wybrano modele laptopów dla kolejnych 49 regionów. Modele są niemalże takie same jak wybrane poprzednio, ale pojawiła się nowość.

Laptopy dla czwartoklasistów wybrane w kolejnych regionach

Nie tak dawno temu mówiliśmy, że w 8 regionach z 73 wybrano modele laptopów. Były to: HP ProBook 440 G9, Dell Latitude 3540 i Acer TravelMate P2 TMP215-54. Jak sprawa wygląda w kolejnych 49 regionach?

HP ProBook 440 G9 ten model laptopa zwyciężył w 17 regionach: chełmsko-zamojskim, sandomiersko-jędrzejowskim, bytomskim, gliwickim, jeleniogórskim, kaliskim, krośnieńskim, nowosądeckim, nowotarskim, miasto st. Warszawa, oświęcimskim, przemyskim, rzeszowskim, szczecińskim, tarnobrzeskim, tarnowskim i wrocławskim.

Następnym modelem jest Dell Latitude 3540. 83 561 sztuk tego modelu trafi do uczniów z 14 regionów: miasto Łódź, radomskiego, siedleckiego, suwalskiego, warszawsko zachodniego, białostockiego, elbląskiego, kieleckiego, konińskiego, krakowskiego, lubelskiego, miasto Kraków, płockiego i sieradzkiego.

Region: chojnicki, częstochowski, katowicki, koszaliński, nyski, miasto Poznań, olsztyński, warszawsko wschodni, włocławski otrzymają model ASUS ExpertBook B1502CBA.

Acer TravelMate P215-54 trafi do regionów: bydgosko-toruńskiego, ełckiego, gdańskiego, miasta Wrocław, poznańskiego i trójmiejskiego.

Model ACER TravelMate P214-54 otrzymają uczniowie z regionów: legnicko-głogowskiego, szczecinecko-pyrzyckiego oraz świeckiego.

Warto tutaj wymienić, że laptop Acera pojawił się też w wersji P214-54. Jest to podobny model co P215-54, ale z ekranem 14-calowym. Pełną nowością jest natomiast ASUS ExpertBook B1502CBA. Ten laptop, podobnie jak pozostałe, będzie podobny pod względem specyfikacji (to znaczy: prawdopodobnie procesor Intel Core i3 12. generacji), a jego ekran mierzy sobie 15,6 cala. Cieszy za to ogromna liczba portów z złączem Ethernet, USB-C i HDMI na czele.

W każdym z regionów wybrany został oferent proponujący najniższą cenę. W zależności od regionu, wahała się ona od 2 872,05 zł do 2 950,77 zł.

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!