MSI pokazało na CES 2024 nowe laptopy napędzane przez AI!

Nowe laptopy MSI z AI oficjalnie zaprezentowane
fot. producenta

Firma MSI podczas trwających aktualnie targów CES 2024 w Las Vegas zaprezentowała nie tylko przenośną konsolę MSI Claw, ale także nowe laptopy, które będą wspierane przez sztuczną inteligencję. Oto, co wiemy na temat parametrów technicznych oraz cen pokazanych nowości. 

Producent chwali się zastosowaniem AI

MSI w przypadku zaprezentowanych nowości mocno skupiło się na sztucznej inteligencji, która wpływać ma na zwiększenie wydajności i poprawienie wielu procesów zachodzących w urządzeniach. Laptopy mają najnowsze układy Intel Core Ultra wspierane przez dedykowaną jednostkę Neural Processing Unit zoptymalizowaną pod kątem zadań AI i są produkowane w zupełnie nowej litografii Intel 4. Zastosowany procesor składa się częściowo z rdzeni Low Power Efficient (LPE), które zapewniają minimalne zużycie energii w przypadku rutynowych zadań, wydłużający tym samym żywotność baterii. 

Nowe laptopy MSI z AI oficjalnie zaprezentowane
fot. producenta

Jesteśmy podekscytowani możliwością zagłębienia się w sztuczną inteligencję, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak powszechna staje się ona obecnie. MSI stara się wyprzedzać konkurencję, a dzięki naszym nowym laptopom wyposażonym w sztuczną inteligencję jeszcze bardziej umacniamy swoją pozycję jako marka słuchająca potrzeb naszych klientów.

– powiedział Eric Kuo, wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny NB BU firmy MSI.

Nowe, 18-calowe laptopy do gier: Titan 18 HX, Raider 18 HX oraz Stealth 18 AI Studio

MSI zaprezentowało całą rodzinę 18-calowych gamingowych laptopów, w skład której wchodzi nagrodzony na targach Titan HX, wydajny Raider 18 HX oraz lekki Stealth 18 AI Studio. Dwa pierwsze wyposażone zostały w procesor Intel Core i9 14. generacji z grafiką NVIDIA GeForce RTX z serii 40. Stealth 18 AI Studio oferuje natomiast wspomniany wcześniej procesor Intel Core Ultra. 

Nowe laptopy MSI z AI oficjalnie zaprezentowane
fot. producenta

Model Titan 18 HX może pochwalić się najciekawszą specyfikację techniczną, która obejmuje największy na rynku układ chłodzenia z komorą parową, MSI OverBoost Ultra oraz całkowitą moc na poziomie aż 270 W. Laptop ma też cztery gniazda pamięci operacyjnej, którą łączną pojemność można zwiększyć do 128 GB, a dodatkowo posiada trzy gniazda M.2 SSD, zapewniające pojemność do 12 TB. Wszystkie modele posiadają 18-calowy wyświetlacz mini LED 4K o częstotliwości odświeżania 120 Hz, oferujący technologię DisplayHDR 1000 i szeroką gamę kolorów. 

Gamingowe laptopy do gier: Vector 16/17 HX, Crosshair 16/17 HX, Pulse 16/17 AI oraz Sword Hx, Cyborg i Thin 15

Warto zaznaczyć, że producent nie ujawnia zbyt wielu szczegółów na temat parametrów technicznych, a jedynie ogólne informacje, z których wynika, że seria Vector  wyposażona została w procesor Intel Core i9 14900 Hz, do 64 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 16-calowe lub 17-calowe wyświetlacze IPS o rozdzielczości QHD+ z częstotliwością odświeżania obrazu 240 Hz i 100% pokryciem palety barw DCI-P3. Laptopy można będzie skonfigurować z różnymi kartami graficznymi. Do wyboru użytkownika dostępna ma być NVIDIA GeForce RTX 4080, RTX 4070 lub RTX 4060. 

Nowe laptopy MSI z AI oficjalnie zaprezentowane
fot. producenta

Seria Crosshair oferuje natomiast procesor Intel Core i7 14700HX oraz układ graficzny NVIDIA GeForce RTX 4070 lub RTX 4060. Jeśli chodzi z kolei o modele Pulse, to znajdziemy w nich procesor Intel Core Ultra 9 185 H z takimi samymi układami graficznymi, jak seria Crosshair. 

Smukłe, eleganckie i wydajne laptopy: Prestige 16 AI, Prestige 14 AI oraz Prestige 13 AI

MSI postanowiło też wprowadzić do swojej oferty wydajne laptopy, skierowane do „zwykłych” użytkowników nie mających zbyt wiele wspólnego z gamingiem. Wszystkie modele napędzane są najnowszym procesorem Intel Core Ultra oraz charakteryzują się zaskakująco niskimi wagami – model Prestige 16 AI według zapewnień producenta waży zaledwie 1,5 kg. Laptop cechuje się akumulatorem o pojemności 99,9 Wh, który zapewniać ma czas działania do 19 godzin. 

MSI pokazało na CES 2024 nowe laptopy napędzane przez AI!
fot. producenta

Prestige 14 AI to 14-calowy laptop z baterią o pojemności 90 Wh. Podobnie Prestige 16 AI tak i ten model oferuje układ graficzny NVIDIA GeForce RTX 40xx i technologię szybkiego ładowania o mocy 140 W. Laptopy certyfikowane są przez Intel Evo i Nvidia Studio. Prestige 13 AI to ważący 990 gramów laptop z baterią o pojemności 75 Wh, która według producenta jest o 50% większa w porównaniu do modeli o podobnym rozmiarze. Zarówno Prestige 16 AI, jak i Prestige 13 AI wyposażono w wyświetlacze  OLED o proporcjach 16:10 ze 100% pokryciem gamy kolorów DCI-P3. 

Nowe laptopy MSI z AI oficjalnie zaprezentowane
fot. producenta

Producent stworzył też laptopy skierowane dla twórców treści: Creator Z17 HX Studio, Creator 16 AI Studio, Creator M14 i Creator M16 HX. Specyfikacyjnie są podobne do wcześniej omawianych modeli. 

Źródło: MSI

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!