Lei Jun pokazał Mi MIXa Alpha fanom podczas spotkania w Hiszpanii. Czy to oznacza europejską premierę?

Lei Jun pokazał Mi MIXa Alpha fanom podczas spotkania w Hiszpanii. Czy to oznacza europejską premierę?

Mi MIX Alpha to smartfon, który ma być pewnego rodzaju wizją przeszłości. Xiaomi nazywa swoje urządzenie konceptem, ale te tak naprawdę jest już normalnie produkowane, a co więcej pojedyncze sztuki pojawiły się nawet w chińskich Mi Store jako ekspozycja. Teraz sprzęt ten na własne oczy mogli podziwiać fani z Hiszpanii!

Lei Jun z wizytą w Hiszpanii

Mam wrażenie, że Hiszpania jest wyjątkowo ważnym rynkiem dla Xiaomi. To właśnie tam w pierwszej kolejności debiutuje większość nowości giganta z Państwa Środka, a teraz z fanami marki spotkał się właśnie w Hiszpanii sam CEO. Lei Jun podczas tego spotkania korzystał właśnie z Mi MIXa Alpha, który wywołał niesamowite wrażenie tak naprawdę na każdym z uczestników wydarzenia.

Lei Jun pokazał Mi MIXa Alpha fanom podczas spotkania w Hiszpanii. Czy to oznacza europejską premierę?

Zobacz także: Xiaomi Mi CC9 Pro z certyfikacją w Europie. Premiera nadchodzi wielkimi krokami?

Czy to oznacza, że w bliżej nieokreślonej przyszłości smartfon ten trafi do regularnej sprzedaży na Starym Kontynencie? Szczerze mówiąc nie spodziewałbym się tego. Po pierwsze Mi MIX Alpha ma być produkowany w bardzo niewielkiej liczbie egzemplarzy. Tego typu urządzenie wymaga zaawansowanych technologii i Xiaomi nie jest w stanie produkować tyle sztuk tego sprzętu co tradycyjnych smartfonów. Kolejnym problemem jest oczywiście cena urządzenia. W Chinach Mi MIX Alpha został wyceniony na 19999 juanów czyli około 11025 zł. W Europie do kwoty ten musielibyśmy dodać koszty transportu, podatki, marżę sprzedawcy oraz dystrybutora czy koszty zapewnienia serwisu w Polsce. To sprawiłoby, że niedawno zaprezentowana nowość giganta z Państwa Środka byłaby najdroższym smartfonem dostępnym w Europie i jednocześnie praktycznie nikt nie byłby zainteresowany jego zakupem.

mi mix alpha

Z tego też powodu, przynajmniej w mojej opinii, Mi MIXa Alpha musimy traktować jako ciekawostką. Oczywiście tego typu wygląd robi wrażenie, ale nie sądzę, by korzystanie z smartfona z ekranem zarówno z przodu, na pleckach jak i na krawędzi bocznej było wygodne i komfortowe. Niemniej jednak jest to pewnego rodzaju wizja przyszłości i bardzo możliwe, że Xiaomi w następnych latach będzie podążać tą ścieżką.

A co wy myślicie o Xiaomi Mi MIX Alpha? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!