Strona główna Aktualności Lenovo Z6 Lite zostanie zaprezentowany 22 maja

Lenovo Z6 Lite zostanie zaprezentowany 22 maja

-

Jesteśmy po premierze flagowego Lenovo Z6 Pro, a już zanosi się na prezentację kolejnego modelu z tej rodziny. Najnowsze informacje sugerują, że miesiąc po modelu Z6 Pro ma ukazać się słabsza wersja, czyli Lenovo Z6 Lite.

Lenovo Z6 Lite już za mniej niż tydzień!

W sieci już krążą oficjalne plakaty, które mówią o dacie premiery Lenovo Z6 Lite. Została ona wyznaczona na 22 maja 2019 roku. Oczywiście mowa tutaj o dacie chińskiej premiery, gdyż globalna raczej się nie odbędzie. Na grafikach model ten nazywany jest Lenovo Z6 Youth Edition.

Na plakacie od Lenovo pojawiła się informacja, że telefon będzie wyposażony w moduł Allystar HD8040. Jest on odpowiedzialny za GPS na dwóch częstotliwościach dzięki czemu lokalizacja jest dokładniejsza (nawet do 1 m). Warto nadmienić, że dwuzakresowy GPS posiadają nieliczne smartfony, głównie flagowce, np. Xiaomi Mi 9.

W sieci pojawiły się też informacje na temat procesora jaki będzie na wyposażeniu Lenovo Z6 Lite. Najprawdopodobniej będzie to Snapdragon 730, jeden z najnowszych SoC zaprezentowanych przez Qualcomma. Bazuje on na dwóch rdzeniach Kryo 470 Gold o taktowaniu do 2.2 GHz (Cortex-A76) oraz sześciu rdzeniach Kryo 740 o taktowaniu 1.8 GHz (Cortex-A55). Powstał w 8 nm procesie technologicznym i jest wyposażony w GPU Adreno 618.

Zobacz też: Qualcomm Snapdragon 735 jest blisko. Specyfikacja wyciekła do sieci

Jeśli tak, to Lenovo Z6 Lite / Youth Edition będzie rywalem dla Samusunga Galaxy A80, do tej pory jedynego telefonu z wyżej wspomnianym Snapdragonem. Do grona urządzeń z SD730 ma również dołączyć smartfon od Xiaomi, prawdopodobnie Mi A3.

Chcielibyście, żeby Lenovo Z6 Lite miał globalną premierę? Co myślicie o urządzeniach tej marki?

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej