Lenovo Z6 Pro zadebiutuje pod koniec miesiąca. Szykuje się współpraca z gamingową serią Legion

lenovo z6 pro

Lenovo Z6 Pro nadchodzi wielkimi krokami. Nowość producenta z Państwa Środka zadebiutuje już 23 kwietnia w Pekinie. Data ta została potwierdzona przez samą firmę, a co więcej potwierdziła ona także niektóre plotki na temat urządzenia!

Lenovo Z6 Pro smartfonem gamingowym?

W serwisie Weibo oficjalne konto Lenovo Mobile opublikowało render przedstawiający front nadchodzącego smartfona. Logo widoczne na ekranie sugeruje nam jedno – Z6 Pro powstanie przy współpracy z gamingowym Legionem. Legion jest częścią Lenovo i specjalizuje się w laptopach, akcesoriach oraz komputerach przeznaczonych dla najbardziej wymagających graczy. Tym samym możemy być prawie pewni, że nadchodzący smartfon producenta z Państwa Środka będzie kolejnym gamingowym telefonem mającym podbić serca wszystkich fanów mobilnej rozgrywki.

lenovo z6 pro

Jednak logo Legion to nie jedyna rzecz, którą zdradza zaprezentowany render. Na froncie telefonu Lenovo nie da się dostrzec aparatu przedniego. To może oznaczać, że po raz kolejny zobaczymy urządzenie z wysuwanym modułem skrywającym oczko do zdjęć typu selfie. Same ramki dookoła wyświetlacza mają być zmniejszone do minimum, a Lenovo Z6 Pro ma cechować się jednym z najlepszych stosunków ekranu do całej powierzchni panelu przedniego.

Zobacz też: Recenzja tanich słuchawek gamingowych Lenovo Legion Y Gaming Headset

Jeśli chodzi o specyfikację to nie wszystko jest pewne, ale wiele wskazuje na to, że nowość chińskiej firmy może być wyjątkowo ciekawym urządzeniem. Za wydajność ma odpowiadać podkręcony Qualcomm Snapdragon 855. Lenovo chce pokazać konkurencji, że to ich flagowiec będzie najwydajniejszy zarówno w testach benchmarkowych jak i w codziennej pracy. Topowy procesor wspierany będzie przez minimum 6 GB RAM-u, a w najmocniejszej konfiguracji możemy zobaczyć nawet 12 GB RAM-u. Niejednokrotnie w sieci pojawiały się informacje na temat tylnego aparatu Lenovo Z6 Pro. Według plotek zdjęcia mają być wykonywane w.. 100 megapikselach. Brzmi wręcz kosmicznie i na tę chwilę ciężko sobie wyobrazić tego typu sensor w smartfonie. Pamiętajmy, że najnowsze matryce Sony czy Samsunga cechują się 48 Mpix. Wszystko stanie się jasne już za niespełna dwa tygodnie!

Co myślicie o Lenovo Z6 Pro? Czekacie na gamingowy smartfon chińskiego producenta? Czego po nim oczekujecie? Zapraszamy do dyskusji!

Dodaj komentarz