LG kończy ze smartfonami, ale Twój telefon wciąż będzie wspierany!

logo lg

Trzeba przyznać, że koniec LG na rynku urządzeń mobilnych to dość głośna sprawa. Choć każdy zapewne widział, jak sytuacja radzi sobie ze smartfonami, to jednak nie jest to mały gracz. Teraz firma pokazuje jakość swoich usług i choć kończy ze sprzedażą telefonów, to nie zamierza zostawić klientów.

LG będzie nadal aktualizowało swoje smartfony

Jeśli jesteś posiadaczem telefonu tego koreańskiego producenta, to nie martw się. Twoje urządzenie nie stanie się od zaraz bezużytecznym przyciskiem do papieru, na który bezsensownie wydałeś niedawno pieniądze. Powiedziałbym nawet, że jeśli rozważasz zakup telefonu tej firmy, to możesz kupić go bez obaw. LG nie zamierza porzucać obecnych i przyszłych (do czasu) użytkowników swoich smartfonów!

Wszelkie wątpliwości dotyczące wsparcia istniejących na rynku telefonów LG producent postanowił rozwiać w opublikowanej informacji prasowej. Firma obiecuje, że wybrane urządzenia będą wspierane jeszcze przez co najmniej 3 lata, a w zasadzie otrzymają 3 aktualizacje systemu Android. Jakie są to urządzenia?

lg wing
LG Wing

Oczywiście nie ma co liczyć na tak długie wsparcie dla urządzeń z budżetowej serii. LG będzie aktualizować dłużej tylko modele takie jak LG Wing, LG Velvet, a także telefony z serii G i V. I w przypadku ostatnich mowa o modelach, które swoją premierę miały najpóźniej w 2019 roku, czyli LG G8 ThinQ oraz LG V50 ThinQ (i nowszych).

Jeśli chodzi o modele z niższych półek cenowych, to tutaj też jest nieźle. Smartfony z serii LG Style oraz LG K, które zadebiutowały w zeszłym roku (2020), być wspierane jeszcze przez 2 lata (do 2022 roku) i otrzymać w sumie 2 aktualizacje systemu Android.

Produkcja smartfonów LG jeszcze trwa

Jednocześnie firma zapowiedziała, że produkcja smartfonów będzie trwała do końca tego kwartału (czerwiec 2021), by zrealizować zamówienia złożone do tej pory przez kontrahentów firmy. Potwierdza to wcześniej podane informacje, że cały proces zamknięcia działu mobile ma zostać zakończony w w lipcu bieżącego roku.

Pozostaje tylko pytanie, czy LG wytrwa w swoich zapewnieniach? Osobiście uważam, że tak, jednak nie ma co liczyć na błyskawiczne aktualizacje, zaraz po premierze nowej wersji systemu. Patrząc na tempo wprowadzania Androida 11 myślę, że Android 12 realnie trafi do telefonów LG w połowie 2022 roku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!