Tablet LG G Pad 5 ma trafić na rynek z trzyletnim procesorem. Po co to komu?

Tablet LG G Pad 5 ma trafić na rynek z trzyletnim procesorem. Po co to komu?

Rynek tabletów nie cieszy się w dzisiejszych czasach zbyt dużą popularnością. To jednak nie oznacza, że producenci porzucili pracę nad tego typu urządzeniami. Teraz w sieci pojawiły przecieki dotyczące LG G Pad 5, który ma trafić na rynek z trzyletnim procesorem Qualcomma. Pytanie czy to ma jakikolwiek sens?

LG G Pad 5

Nadchodząca nowość koreańskiego giganta ma trafić na rynek już w najbliższym czasie. Według plotek, które pojawiły się w serwisie XDA tablet ten ma działać pod kontrolą Qualcomm Snapdragona 821. I totalnie nie rozumiem tej decyzji. Wykorzystanie trzyletniego procesora amerykańskiego giganta z jednej strony może sprawić, że sprzęt ten będzie tańszy, a z drugiej wydajnościowo może pozostać daleko w tyle za konkurencją. Sprzęt ten oczywiście będzie pracował na Androidzie, ale na tę chwilę nie wiemy, na której dokładnie wersji.

LG G Pad 5 będzie posiadać ekran o przekątnej 10,1 cala i rozdzielczości FullHD (1920 x 1200 pikseli). Nad wyświetlaczem zostanie umiejscowiony pojedynczy aparat, a wygląd plecków pozostaje póki co tajemnicą. Snapdragon 821 powinien być wspierany przez 3 GB lub 4 GB RAM-u, a na pliki użytkownika zostanie przeznaczone 64 GB lub 128 GB pamięci wewnętrznej. Bardzo możliwe, że LG G Pad 5 będzie także wspierać karty pamięci microSD. Oczywiście sprzęt ten otrzymał już certyfikację Google, a co za tym idzie premiera tego urządzenia może odbyć się już niedługo.

Zobacz także: LG prezentuje flagowca G8X ThinQ oraz udoskonalony ekran Dual Screen

Jakiś czas temu Google opublikowało informację mówiącą o tym, że na dzień dzisiejszy już 175 milionów tabletów korzysta z systemu z zielonym robocikiem. To pokazuje, że jednak sporo użytkowników korzysta z tego typu urządzeń, ale jednocześnie nie sądzę, że LG G Pad 5 spotka się z cieplejszym przyjęciem przez fanów tabletów. Niemniej jednak na oficjalną specyfikację musimy poczekać do premiery tego sprzętu.

Co myślicie o tak wyglądającym LG G Pad 5? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!