LibreOffice 7.3 już jest i jeszcze lepiej obsłuży Microsoft Office!

LibreOffice

LibreOffice to jeden z najlepszych i często wybieranych pakietów biurowych. Właśnie doczekał się aktualizacji do wersji 7.3.

LibreOffice 7.3 został wydany

LibreOffice to popularny pakiet biurowy, który jest wolny (“wolny” od słowa “wolność”) i otwarty. Zastąpił on również dosyć rozpoznawalny w Polsce OpenOffice. Cechuje się on surowym, klasycznym designem, szybkim działaniem i dostępnością na wielu platformach. Szczególnie na Linuxie cieszy się sporą popularnością. Warto też wspomnieć, że od wersji 7.0 twórcy dużo inwestują w lepszą integrację z formatami dokumentów tworzonych w Microsoft Office.

A LibreOffice 7.3 współpracę z rozszerzeniami .doc, .docx oraz .pptx znacznie rozszerza. Dzięki temu mamy pewność, że wysłany do nas dokument zostanie poprawnie zinterpretowany i otwarty, a my unikniemy potrzeby korzystania z Microsoft Office. Zapowiedziano także znaczne optymalizacje w szybkości działania, zwłaszcza jak mamy do czynienia z dużymi plikami.

libreoffice

LibreOffice Writer od teraz cechuje się również wsparciem dla poziomów list w stylu akapitowym, a kształty mogą zawierać hiperłącza. Nowości zauważymy także w Calc i Impress. Eksportowanie plików .pdf również ma też być szybsze, co przyda się zwłaszcza w trakcie zajęć zdalnych, kiedy to musimy wysyłać wiele sprawozdań z zajęć.

Na ekranach o wysokiej rozdzielczości podkreślanie błędów powinno być bardziej widoczne. Ponadto pakiet biurowy pozwoli generować kody kreskowe, a menu nawigacyjne zamyka się po kliknięciu poza nim. Strony pomocy zostały też ulepszone.

LibreOffice zainstalujecie na Windowsie, macOS oraz na dystrybucjach Linuxa. Możliwym jest pobranie oprogramowania bezpośrednio ze strony projektu, jak i z repozytorium. LibreOffice jest oprogramowaniem darmowym.

Źródło: OMG!Ubuntu, LibreOffice

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!