Liczyliście na powrót Usług Google w smartfonach Huawei? Tak się chyba nigdy nie stanie!

huawei mate 30 pro tył aparat

Już od dość długiego czasu Huawei został pozbawiony usług Google w swoich nowych smartfonach. Taki Mate 30 Pro, który może pochwalić się topową wydajnością, świetnym aparatem, ale już Sklepu Play tam nie zastaniemy. Wiele osób liczy na to, ze gdy USA zdecyduje się odpuścić chińskiemu producentowi, wtedy wszystko powróci do normy. No cóż, chyba tak się nie stanie nigdy i to bynajmniej nie przez Amerykanów!

Huawei chce się usamodzielnić

Brak Usług Google najwidoczniej nie boli wcale chińskiego giganta, lecz tylko konsumentów. Huawei dostał dzięki temu jedynie “kopa”, który zmobilizował ich do działań. Okazuje się bowiem, że nawet gdyby Amerykanie zrezygnowali ze swoich sankcji, to i tak ci nie zamierzają powrócić do stanu przed tym konfliktem. Na konferencji prasowej mającej miejsce w Wiedniu, Fred Wangfei, szef Huawei w Austrii, powiedział, iż nie myślą oni nawet o tym, by w momencie cofnięcia bana na Usługi Google powrócić do nich. Chcą oni rozwijać swój własny ekosystem, dzięki czemu nie będą zależni od USA. To pozwoli im się zabezpieczyć na przyszłość.

Huawei Google

Warto przeczytać: Bestcena.pl zawiesza tymczasowo sprzedaż. O co chodzi i czy jest się czego obawiać?

Dzięki temu nie doprowadzą nigdy więcej do takiej sytuacji. Chcą też w pewnym momencie stać się realną konkurencją dla Androida oraz iOS. Zależy im na niezależności, wykorzystywaniu własnych rozwiązań, technologii. No może nie do końca będą niezależni od systemu z zielonym robocikiem, bo na nim bazuje ich system. No ale w końcu to system open-source, więc nie ma żadnych przeciwwskazań ku temu. Działania dążące do usamodzielnienia się pochłonęły dużą część ich budżetu, zatem to kolejny powód, dla którego nie chcą wracać do Usług Google. Byłoby to zwykłe marnowanie pieniędzy, jak już zaczęli to robić, to chcą w tym konsekwentnie trwać.

AKTUALIZACJA 31.01.2020

Wygląda na to, że austriacki oddział jednak trochę się zagalopował. Wangfei wyraźnie zaznaczał wielokrotnie swoje stanowisko w tej sprawie. Tymczasem prawda jest chyba inna, bowiem rzecznik prasowy Huawei przekazał informację, że zamierzają wrócić do Usług Google w momencie zniesienia bana. Nie zaprzeczył on jednak temu, iż mogą rozwijać dalej swój własny ekosystem. Trochę zastanawia mnie to, skąd taka rozbieżność. No nic, najwidoczniej czas dopiero pokaże, co tak naprawdę okaże się prawdą.

Przyznam Wam, że myślałem, iż będą chcieli powrócić do Usług Google, lecz ta informacja skłoniła mnie do refleksji i nie dziwię im się kompletnie. A jakie Wy macie zdanie na ten temat?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!