LineageOS 19 trafia na kolejne smartfony Xiaomi

redmi note 9 pro front cały
Redmi Note 9 Pro

LineageOS 19 to jeden z najpopularniejszych Custom ROM-ów na smartfony i tablety. Właśnie trafił na kolejne sprzęty.

LineageOS 19 na kolejnych smartfonach Xiaomi

LineageOS 19 to bardzo popularny alternatywny system operacyjny na urządzenia mobilne. W zasadzie jest to też Android, ale w nieco innym wydaniu i zgodny z filozofią Open Source. Mało tego, pozwala on znacznie przedłużyć wsparcie telefonów nawet długo po tym, jak producent postanowił je porzucić. System tworzą osoby niezależne od producentów i trzeba dodać, że często software jest lepiej dopracowany.

Lineage OS 19 właśnie wylądował na kolejnej liście smartfonów Xiaomi. Tym razem mowa o modelach z linii Mi 9, ale też nie tylko.

  • Xiaomi Mi 8 SE
  • Xiaomi Mi 9 Lite/Mi CC 9
  • Xiaomi Mi 9 SE
  • XIaomi Redmi Note 9S/Note 9 Pro
  • Xiaomi Redmi Note 9 Pro Max
  • POCO M2 Pro
redmi note 9 pro plecki główne
Redmi Note 9 Pro

Warto dodać, że instalacja Custom ROM-u wymaga odblokowania bootloadera. W przypadku Xiaomi jest to możliwe dzięki aplikacji Mi Unlock na systemy Windows. Ponadto po odblokowaniu należy zainstalować Custom Recovery (czyli najczęściej TWRP) oraz ręcznie zainstalować system z wykorzystaniem paczek .zip. Zalecamy przed całym procesem zapoznać się z potrzebnymi poradnikami.

Oficjalnie wsparcie LineageOS sprawia, że ten system będzie dostawał regularne aktualizacje. Do tego soft będzie stabilny i naprawdę dobrze działający.

Źródło: XDA

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!