LineageOS 19 ląduje na kolejnych smartfonach, w tym na OnePlus 8!

OnePlus 8T
OnePlus 8T

LineageOS 19 to jeden z najpopularniejszych Custom ROM-ów, a jego najnowsza edycja bazuje na Androidzie 12. Jak się okazuje, system oficjalnie wylądował na kolejnych sprzętach.

LineageOS 19 na kolejne smartfony

LineageOS to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych, o ile nie najpopularniejszy Custom ROM na smartfony i tablety. Wydanie 19. bazuje na Androidzie 12 i oferuje wszystkie nowości i urozmaicenia produktu Google’a. Jak się okazuje, oficjalne wsparcie zyskały kolejne urządzenia. Poniżej znajduje się lista.

OnePlus 8T i OnePlus 8 Pro
OnePlus 8T i OnePlus 8 Pro

Warto zauważyć, że na liście znajduje się cała linia OnePlus 8. Dla przypomnienia są to flagowce tego producenta z 2020 roku. Podstawowy model, OnePlus 8, oferuje procesor Qualcomm Snapdragon 865, 8 lub 12 GB RAM-u oraz 128 lub 256 GB wbudowanej pamięci. Ponadto mieliśmy tutaj ekran Super AMOLED oraz Androida 10 na start. Pomimo dobrej specyfikacji, cała linia smartfonów została przyjęta wyjątkowo umiarkowanie – a przynajmniej w porównaniu do poprzedników, które po prostu wydawały się być jakieś takie oryginalniejsze. Dobrze, że możemy na tych sprzętach zainstalować czystego Androida, który przywróci blask.

Źródło: XDA

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!