Klon Windows 10 – LinuxFx – zaktualizowany do wersji 10.5

Klon Windows 10 - LinuxFx - zaktualizowany do wersji 10.5
(fot. 9to5Linux)

Gdybym miał wymienić dystrybucję Linuxa, która najlepiej imituje Windowsa, to byłby to Zorin OS. Interfejs tego systemu jest niemalże taki sam, jednak odróżnia się wieloma detalami i funkcjami. Inaczej jednak jest w przypadku LinuxFx, który wręcz do złudzenia wygląda jak Windows 10! Jak się okazuje, prace nad systemem dalej trwają i staje się on coraz lepszy.

LinuxFx to system bazujący na Ubuntu, który nie tylko działa jak Windows, ale również wygląda niemalże tak samo. Naprawdę, nawet najdrobniejszy detal został tutaj zaprojektowany w taki sposób, aby odróżnienie Windows 10 i LinuxFx było niemożliwe.

Warto zobaczyć: LinuxFx to system, który do złudzenia przypomina Windows 10!

LinuxFx 10.5, czyli znany klon Windows 10 z aktualizacją!

Tak jak wspomniałem wyżej, LinuxFx bazuje na Ubuntu 20.04 oraz wykorzystuje środowisko graficzne Cinnamon, które pozwala na ogromną konfigurację wyglądu. Muszę jednak zaznaczyć, że najnowsza aktualizacja wprowadza Cinnamon 4.6, co daje nam wiele nowości znanych chociażby z Linux Mint, między innymi lepsze wsparcie dla wyświetlaczy HiDPI, czy możliwość regulowania odświeżania.

Oprócz nowszej wersji Cinnamon, wprowadzono Linux Kernel 5.7.15, który został wydany około tydzień temu. Dodano także lepszą obsługę plików i aplikacji z Windowsa, a także naprawiono błąd związany z Bluetooth i ulepszono motyw graficzny interfejsu, zwłaszcza w centrum sterowania, na ekranie logowania i wylogowania.

Ponadto LinuxFx 10.5 oferuje wiele darmowego oprogramowania. Warto sobie wymienić takie nazwy jak pakiet biurowy ONLYOFFICE, edytor grafiki GIMP, przeglądarka internetowa Google Chrome czy klient poczty elektronicznej Evolution. Programiści również powinni poczuć się tutaj jak ryba w wodzie, bowiem na dzień dobry powita ich edytor kodu Visual Studio Code, natomiast graczom spodoba się obecność platformy Steam.

LinuxFx 10.5 możecie pobrać >>stąd<<.

Z jakiego systemu operacyjnego korzystacie? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!