W Linux Kernel 5.10 hibernacja ma być znacznie szybsza!

Linux Logo

Twórcy Linuxa ciężko pracują nad nowym wydaniem jądra i ciągle znajdują elementy, które można poprawić. Tym razem na celowniku znalazło się hibernowanie oraz wznawianie, które w Linux Kernel 5.10 ma być niezwykle przyspieszone.

Linux Kernel to jeden z najważniejszych elementów każdej dystrybucji Linuxa, który je wszystkie ze sobą łączy. To właśnie w jądrze są zaszyte sterowniki do Waszych kart graficznych i innych urządzeń. W skrócie, jest to element koordynujący wszystkie akcje i działania systemu. O nowych wersjach jądra Linuxa informujemy Was na bieżąco dokładnie wiemy co one wnoszą.

Warto przeczytać: Nowy i błyszczący Linux Kernel 5.8 już jest! Co nowego dodano?

Linux Kernel 5.10 przyspieszy hibernację

Jeśli używasz Linuxa i często korzystasz z opcji hibernacji (tak jak ja) to masz powody do radości. Otóż jak się okazuje, Linux Kernel 5.10 ma wnieść ogromne poprawki dla hibernacji oraz wznawiania, przede wszystkim chodzi tutaj o optymalizację, które mają znacznie przyspieszyć te procesy. Według udostępnionych informacji, maszyna testowa jeszcze przed poprawkami potrzebowała 21 minut na to aby przejść w tryb hibernacji a następnie się włączyć. Po poprawkach natomiast potrzebuje zaledwie minutę.

W Linux Kernel 5.10 hibernacja ma być znacznie szybsza!

Jak widzicie, wyniki pracy są niezwykle intrygujące i zapewne większość użytkowników Linuxa odczuje zmiany. Co prawda, Pingwinek nadal potrzebuje wiele poprawek, ale cieszy mnie to, że jak twórcy już się za coś wezmą to robią to naprawdę dobrze.

Korzystacie z systemu typu Linux? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!