Linux Lite 5.2 już jest! Co nowego dodano?

linux lite

Linux Lite to jeden z ciekawszych wyborów dla osób szukających lekkiego, szybkiego i ładnego Linuxa. Co ważne, system ten rozrusza nawet starszy komputer. Tak się właśnie składa, że Linux Lite został zaktualizowany do wersji 5.2!

Jeśli szukasz szybkiego, ładnego i lekkiego Linuxa to z pewnością powinieneś sprawdzić Linux Lite, bowiem system ten spełnia wszystkie wyżej wymienione wymagania. Dystrybucja ta powinna działać nawet na starszych komputerach, bowiem jej wymagania są naprawdę niskie. Do uruchomienia wystarczy już 768 megabajtów pamięci RAM, jednordzeniowy procesor o taktowaniu 1 GHz oraz zaledwie 8 gigabajtów wolnej przestrzeni dyskowej. Warto również wspomnieć o tym, że Linux Lite bazuje na Ubuntu LTS.

Warto przeczytać: GeForce Now od teraz zainstalujesz jako normalny program na Linuxie!

Linux Lite 5.2

Linux Lite w wersji 5.2 jest kolejnym, bardzo ważnym wydaniem tego systemu. Dystrybucja bazuje na Ubuntu 20.04.1 LTS i wykorzystuje Linux Kernel 5.4 LTS. Przede wszystkim w Linux Lite 5.2 nie uświadczycie Adobe Flash, które już jakiś czas temu zostało wyparte przez HTML5. Ponadto pozbyto się wiele elementów GTK2. Sklep z aplikacjami Lite Software zaoferuje wiele bardzo ważnych programów, chociażby Microsoft Teams, SimpleScreenRecorder oraz Zoom. Zaktualizowano także paczkę ikon Papirus i dodano 9 nowych tapet.

linux lite
(fot. Linux Lite)

Linux Lite 5.2 wprowadza także kilka usprawnień związanych z ustawieniami systemowymi. Otóż w globalnych opcjach OS-a będziemy mogli zarządzać Firewallem oraz widżetami Lite, które między innymi mają pokazywać poziom naładowania baterii w laptopach.

Linux Lite 5.2 już został wydany w wersji stabilnej i możecie pobrać go >>stąd<<.

Co myślicie o Linux Lite 5.2? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!