GeForce Now od teraz zainstalujesz jako normalny program na Linuxie!

GeForce Now od teraz zainstalujesz jako normalny program na Linuxie!

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o tym, że nareszcie na Linuxie można uruchomić usługę GeForce Now. Co prawda, odbywa się to niezbyt normalnie, bowiem musimy udawać, że korzystamy z Chrome OS, jednak finalnie otrzymujemy dostęp do gier. Ktoś jednak postanowił przygotować specjalny program, który od razu po zainstalowaniu, bez żadnych konfiguracji i modyfikacji, pozwala na granie w usłudze GeForce Now.

Kilka tygodni temu NVIDIA udostępniła GeForce Now na komputery z systemem Chrome OS. Oczywiście usługa uruchamia się wewnątrz przeglądarki, co łatwo można wykorzystać na innych systemach. Wystarczy pobrać odpowiednią przeglądarkę bazującą na Chromium, zainstalować wtyczkę pozwalającą na zmianę User-Agent, dodać odpowiednie ustawienia i już możemy cieszyć się usługą! No… niekoniecznie. Nadal jednak występują pewne problemy, które w większości można zażegnać stosując się do >>naszego poradnika<<.

Opisane w poradniku kroki sporo pomagają i w przypadku Brave Browser granie było naprawdę przyjemne. jak się jednak okazuje, od około tygodnia GeForce Now nie chce działać wewnątrz Brave. Niestety, wykorzystanie tych samych porad w Google Chrome pomaga, jednak efekt nie jest aż tak zauważalny.

GeForce Now Electron

Z pomocą przyszli deweloperzy z GitHuba. Jak się okazuje, stworzyli oni pełnoprawną aplikację typu Electron wykorzystującą webową wersję GeForce Now. To co ją odróżnia od wcześniejszych metod uruchomienia usługi na Linuxie to łatwość instalacji. Tak, za pomocą jednej komendy (lub kilku kliknięć w w sklepie z aplikacjami) dostajemy gotowy pakiet zawierający wszystkie moduły potrzebne do wygodnej rozrywki. Od razu po uruchomieniu gier zauważyłem sporą różnicę w działaniu, a największy problem – żabie skoki – w ogóle nie występują!

Jak zainstalować GeForce Now Electron? To bardzo proste! Jeśli korzystamy z dystrybucji obsługującej pakiety Snap (bądź ją sobie sami włączyliśmy) to wystarczy wpisać w Terminalu poniższą komendę.

sudo snap install geforcenow
GeForce Now od teraz zainstalujesz jako normalny program na Linuxie!
GeForce Now w SnapCraft

Jeśli jednak korzystasz z innej dystrybucji to nic straconego! Wystarczy wpisać poniższe komendy aby samemu zbudować gotowy program do uruchomienia.

git clone https://github.com/hmlendea/geforcenow-electron.git
cd geforcenow-electron
sudo npm install

Natomiast aby uruchomić program musimy wpisać:

npm start

Po chwili na naszym ekranie powinno pojawić się odpowiednie okno. Sam na swoim systemie spróbowałem zbudować ręcznie tę aplikację i proces przebiegł pomyślnie.

GeForce Now od teraz zainstalujesz jako normalny program na Linuxie!

Korzystacie z GeForce Now? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!