Linux Lite uaktualniony do wersji 4.8. Deweloperzy chcą wykorzystać koniec wsparcia dla Windowsa 7

Linux Lite uaktualniony do wersji 4.8. Deweloperzy chcą wykorzystać koniec wsparcia dla Windowsa 7
Podczas publikacji Linux Lite 4.8 deweloperzy chcieli wykorzystać koniec wsparcia dla Windowsa 7

Linux Lite to jeden z ciekawszych wyborów dla osób szukających lekkiego, szybkiego i ładnego Linuxa. Co ważne, system ten rozrusza nawet starszy komputer. Tak się właśnie składa, że Linux Lite został uaktualniony do wersji 4.8.

Jeśli szukasz szybkiego, ładnego i lekkiego Linuxa to z pewnością powinieneś sprawdzić Linux Lite, bowiem system ten spełnia wszystkie wyżej wymienione wymagania. Linux Lite powinien działać nawet na starszych komputerach, bowiem jego wymagania są naprawdę niskie. Do uruchomienia wystarczy już 768 megabajtów pamięci RAM, jednordzeniowy procesor o taktownaiu 1 GHz oraz zaledwie 8 gigabajtów wolnej przestrzeni dyskowej. Warto również wspomnieć o tym, że Linux Lite bazuje na Ubuntu LTS. 

Linux Lite wydaje aktualizację do wersji 4.8 i wykorzystuje zakończenie wsparcia dla Windowsa 7

Kilka dni temu zakończyło się oficjalne wsparcie dla Microsoft Windows 7. Wiele dystrybucji próbuje wykorzystać ten fakt i jakoś zachęcić byłych użytkowników Windowsa do zainstalowania ich produktu. Nie inaczej jest w przypadku Linux Lite. Co prawda, już od jakiegoś czasu dystrybucja ta przypomina produkt Microsoftu, a to dzięki zastosowaniu interfejsu klasycznego.

Warto przeczytać: Elementary OS 6 będzie bazować na Ubuntu 20.04 LTS

Linux Lite 4.8 to przede wszystkim nowa tapeta, ale nie taka zwykła. Otóż swoim designem nawiązuje do standardowego tła pulpitu w Windows 7, jednak w naszym przypadku mamy tutaj napisane słowo Witam Cię w kilkunastu językach – w tym w polskim. Ponadto dodano wsparcie dla VirtualBoxa, dzięki czemu tworzenie wirtualizacji z Linux Lite jest o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze. Nie zabrakło również nowych wersji aplikacji – chociażby Firefox 71.0, Thunderbird 68.2.2, VLC 3.0.8 czy GIMP 2.10.14. Niestety, zaraz po instalacji przywita nas już leciwe jądro Linuxa w odsłonie 4.15. Z tego też powodu preferujemy wykonać jak najszybszą aktualizację Linux Kernel.

Linux Lite uaktualniony do wersji 4.8. Deweloperzy chcą wykorzystać koniec wsparcia dla Windowsa 7

Linux Lite to darmowy system i może zostać pobrany bezpośrednio ze strony producenta. Jest on wydawany w dwóch odsłonach – 32-bitowej i 64-bitowej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!