Linux Lite 5.4 już jest! To naprawdę lekki system!

linux lite

Linux Lite to jeden z ciekawszych wyborów dla osób szukających lekkiego, szybkiego i ładnego Linuxa. Co ważne, system ten rozrusza nawet starszy komputer. Tak się właśnie składa, że Linux Lite został zaktualizowany do wersji 5.4!

Jeśli szukasz szybkiego, ładnego i lekkiego Linuxa to z pewnością powinieneś sprawdzić Linux Lite, bowiem system ten spełnia wszystkie wyżej wymienione wymagania. Dystrybucja ta powinna działać nawet na starszych komputerach, bowiem jej wymagania są naprawdę niskie. Do uruchomienia wystarczy już 768 megabajtów pamięci RAM, jednordzeniowy procesor o taktowaniu 1 GHz oraz zaledwie 8 gigabajtów wolnej przestrzeni dyskowej. Warto również wspomnieć o tym, że Linux Lite bazuje na Ubuntu LTS.

Linux Lite 5.4

Aktualizacja do wersji 5.4 nie wprowadza zbyt wielu nowości, ale jest bardzo ważna. Dlaczego? Otóż przynosi ona znacznie ulepszoną dokumentację opisaną jako Help Manual. Jest to bardzo prosty w zrozumieniu poradnik, który pomoże każdemu nowemu użytkownikowi z przytupem wejść w świat Linux Lite.

Ponadto zaktualizowano paczkę ikon Papirus, którą zna prawie każdy użytkownik Linuxa – tutaj jest ona domyślna. Dodano również 10 nowych tapet. Oczywiście oprócz tych elementów, aktualizacja wprowadziła wiele poprawek i usprawnień, co powinno pozytywnie odbić się na stabilności działania.

Linux Lite 5.4 już jest! To naprawdę lekki system!
Linux Lite 5.4

Linux Lite 5.4 już został wydany i możecie go pobrać >>stąd<<. Jeśli korzystasz z tego systemu, to odpowiednią aktualizację znajdziesz w repozytorium (jeśli przeprowadzasz uaktualnienia regularnie, to zapewne masz już wszystkie nowości).

Jak się Wam podoba Linux Lite? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!