Linux Lite 5.6 już jest! Wprowadzono nowości i… opłaty

(fot. Linux Lite)
(fot. Linux Lite)

Linux Lite to jeden z ciekawszych wyborów dla osób szukających lekkiego, szybkiego i ładnego Linuxa. Co ważne, system ten rozrusza nawet starszy komputer. Tak się właśnie składa, że Linux Lite został zaktualizowany do wersji 5.6!

Jeśli szukasz szybkiego, ładnego i lekkiego Linuxa to z pewnością powinieneś sprawdzić Linux Lite, bowiem system ten spełnia wszystkie wyżej wymienione wymagania. Dystrybucja ta powinna działać nawet na starszych komputerach, bowiem jej wymagania są naprawdę niskie. Do uruchomienia wystarczy już 768 megabajtów pamięci RAM, jednordzeniowy procesor o taktowaniu 1 GHz oraz zaledwie 8 gigabajtów wolnej przestrzeni dyskowej. Warto również wspomnieć o tym, że Linux Lite bazuje na Ubuntu LTS.

Linux Lite 5.6

Wersja 5.6 wnosi kolejne elementy, które usprawniają korzystanie z systemu. Przede wszystkim mamy zaktualizowaną paczkę ikon Papirus. Ponadto dodano kilka nowych tapet, a narzędzie Lite Tweaks obsługuje przeglądarkę Brave Browser, co pozwala nam na chociażby wygodne czyszczenie pamięci podręcznej. GRUB natomiast odpowiednio wyświetla nazwy systemu. Zmieniono również domyślną wersję Pythona na Python3.

(fot. Linux Lite)
(fot. Linux Lite)

Dodano również płacenie za oprogramowanie. Co ważne, mowa tu o systemie Zapłać ile chcesz, który znamy chociażby z Elementary OS. Typ ten w miarę się sprawdza i ułatwia użytkownikom wsparcie projektu. Twórcy tłumaczą ten krok brakiem innej możliwości finansowania ciągłego rozwoju systemu. Oczywiście w rubryce wyboru kwoty jaką chcemy przelać możemy wpisać 0 i wtedy oprogramowanie staje się darmowe.

(fot. Linux Lite)
(fot. Linux Lite)

Linux Lite 5.6 już został wydany i możecie go pobrać >>stąd<<. Jeśli korzystasz z tego systemu, to odpowiednią aktualizację znajdziesz w repozytorium (jeśli przeprowadzasz uaktualnienia regularnie, to zapewne masz już wszystkie nowości).

Źródło: Linux Lite

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!