Kilka(naście) dni temu informowałem Was o wypuszczeniu Bety systemu Linux Mint 19.2. Jak się okazuje, deweloperzy już udostępnili obrazy stabilnej wersji tego OS-a, choć jeszcze tego nie ogłosili.
Już można pobierać Linux 19.2 Tina w wersji Stable
Tak jak napisałem wyżej, deweloperzy jeszcze nie ogłosili publikacji obrazów systemu. Ku zaskoczeniu, na serwerach pojawiły się pliki ISO. I tak, możecie już instalować ten system, bowiem jest to zatwierdzona odsłona, której oficjalna premiera odbędzie się pod koniec tego tygodnia. Użytkownicy poprzedniej wersji Linux Mint uzyskają możliwość aktualizacji OS-a po premierze.
Co nowego wnosi Linux Mint 19.2 Tina? Ta wersja Mięty to przede wszystkim poprawka wszystkiego, co do tej pory było dostępne. Środowisko graficzne Cinnamon zostało znacznie przyspieszone, a także zużywa o wiele mniej pamięci RAM. Według testerów – korzystanie z komputera stało się o wiele przyjemniejsze. Poprawek doczekały się również inne elementy, chociażby eksplorator plików Nemo, który zużywa mniej pamięci oraz pozwala na przypinanie wybranych katalogów.
Więcej dowiecie się z tego wpisu: Linux Mint 19.2 Beta wydany. System stał się piekielnie szybki!
Warto wspomnieć o takich nowościach jak:
- Ulepszono menadżer jąder Linuksa;
- Zoptymalizowano menadżer okien Muffin;
- Dodano Obsługę zdublowanych aplikacji (np. jedną wersję zainstalowaliśmy za pomocą AppImage, a drugą za pomocą Aptitude);
- Dodano narzędzie Boot Repair;
- Menadżer Bluetooth Blueberry pozwala na szybsze połączenie/rozłączenie z urządzeniem;
- ulepszono motyw Mint GTK;
- dodano nowe tapety.
Tak jak macie w nagłówku, już można pobierać system Linux Mint 19.2 Tina. Potrzebne pliki ISO znajdziecie na >oficjalnej stronie projektu<.
Linux Mint to przyjazny dla nowych użytkowników system. Jego interfejs jest bardzo intuicyjny i przypomina ten z Windowsa. Dodatkowo, na sam start użytkownik uzyskuje wiele przydatnych aplikacji, chociażby pakiet biurowy LibreOffice czy przeglądarkę internetową. System ten dystrybuowany jest z trzema środowiskami graficznymi – Cinnamon, Mate i XFCE, gdzie to ostatnie działa zdecydowanie najszybciej.
Korzystacie lub korzystaliście z Linuksa Mint? Dajcie znać w komentarzu!
Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!