Linux Mint 19.2 Stable już jest, choć nieoficjalnie

Linux Mint 19.2 Stable już jest, choć nieoficjalnie
Linux Mint 19.2 Beta

Kilka(naście) dni temu informowałem Was o wypuszczeniu Bety systemu Linux Mint 19.2. Jak się okazuje, deweloperzy już udostępnili obrazy stabilnej wersji tego OS-a, choć jeszcze tego nie ogłosili.

Już można pobierać Linux 19.2 Tina w wersji Stable

Tak jak napisałem wyżej, deweloperzy jeszcze nie ogłosili publikacji obrazów systemu. Ku zaskoczeniu, na serwerach pojawiły się pliki ISO. I tak, możecie już instalować ten system, bowiem jest to zatwierdzona odsłona, której oficjalna premiera odbędzie się pod koniec tego tygodnia. Użytkownicy poprzedniej wersji Linux Mint uzyskają możliwość aktualizacji OS-a po premierze.

Co nowego wnosi Linux Mint 19.2 Tina? Ta wersja Mięty to przede wszystkim poprawka wszystkiego, co do tej pory było dostępne. Środowisko graficzne Cinnamon zostało znacznie przyspieszone, a także zużywa o wiele mniej pamięci RAM. Według testerów – korzystanie z komputera stało się o wiele przyjemniejsze. Poprawek doczekały się również inne elementy, chociażby eksplorator plików Nemo, który zużywa mniej pamięci oraz pozwala na przypinanie wybranych katalogów.

Więcej dowiecie się z tego wpisu: Linux Mint 19.2 Beta wydany. System stał się piekielnie szybki!

Warto wspomnieć o takich nowościach jak:

  • Ulepszono menadżer jąder Linuksa;
  • Zoptymalizowano menadżer okien Muffin;
  • Dodano Obsługę zdublowanych aplikacji (np. jedną wersję zainstalowaliśmy za pomocą AppImage, a drugą za pomocą Aptitude);
  • Dodano narzędzie Boot Repair;
  • Menadżer Bluetooth Blueberry pozwala na szybsze połączenie/rozłączenie z urządzeniem;
  • ulepszono motyw Mint GTK;
  • dodano nowe tapety.

Tak jak macie w nagłówku, już można pobierać system Linux Mint 19.2 Tina. Potrzebne pliki ISO znajdziecie na >oficjalnej stronie projektu<. 

Linux Mint to przyjazny dla nowych użytkowników system. Jego interfejs jest bardzo intuicyjny i przypomina ten z Windowsa. Dodatkowo, na sam start użytkownik uzyskuje wiele przydatnych aplikacji, chociażby pakiet biurowy LibreOffice czy przeglądarkę internetową. System ten dystrybuowany jest z trzema środowiskami graficznymi – Cinnamon, Mate i XFCE, gdzie to ostatnie działa zdecydowanie najszybciej.

Korzystacie lub korzystaliście z Linuksa Mint? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!