Linux Mint 19.2 Beta wydany. System stał się piekielnie szybki!

Linux Mint 19.2 Beta wydany. System stał się piekielnie szybki!
Linux Mint 19.2 Beta

Linux Mint to jeden z najpopularniejszych i najczęściej polecanych systemów typu Linux. Nie ma się czemu dziwić. Faktycznie OS jest niezwykle stabilny i prostu wygodny w użyciu. Twórcy właśnie udostępnili Linux Mint 19.2 Beta, czyli system, który jest naprawdę szybki.

Linux Mint 19.2 Beta jest niezwykle szybki

Właśnie udostępniony został Linux Mint 19.2 Beta. Żeby wyobrazić sobie jak szybki stał się system musicie sobie wyobrazić coś takiego. Jeden z Youtuberów na swoim starszym laptopie, pracującym na Linuksie z KDE Plasma, uruchomił na maszynie wirtualnej Linuksa Mint 19.2 Beta z Cinnamon. System na maszynie wirtualnej działał szybciej niż ten normalnie zainstalowany na komputerze!

Warto zobaczyć: Microsoft dołączył do linux-distros i od teraz odpowiada za bezpieczeństwo Linuksa

Jest to oczywiście zasługa optymalizacji, które dotknęły głównie środowisko graficzne Cinnamon. Przede wszystkim zmniejszono zużycie pamięci RAM oraz znacznie poprawiono działanie menadżera okien Muffin. Poza tym, poprawiono zarządzanie jądrami Linuksa, dodano możliwość usuwania zdublowanych źródeł, a także dodano narzędzie Boot Repair. Zmian doczekał się również motyw Mint GTK oraz dodano nowe tapety.

Kilka dodatków można znaleźć w menadżerze plików Nemo, gdzie najważniejszą jest, według mnie, możliwość przypinania wybranych folderów. Przypięty katalog będzie zawsze wyświetlany na początku listy elementów. Menadżer połączenia Bluetooth – Blueberry – pozwala na szybsze połączenie/rozłączenie ze sparowanymi urządzeniami. Menu główne natomiast umożliwia stworzenie dupilkatów aplikacji – na przykład jedna wersja jest zainstalowana za pomocą .deb, a druga dzięki Snap.

Linux Mint 19.2 Beta wydany. System stał się piekielnie szybki!
Menadżer jąder systemu w Linux Mint 19.2 Beta (fot. OMG!Ubuntu)

Linux Mint to popularny system typu Linux. Bazuje on na Ubuntu 18.04 LTS i często wybierany jest przez doświadczonych użytkowników, jak i przez początkujących. To zasługa wygodnego i przystępnego interfejsu, szybkiemu działaniu i dobremu zestawowi aplikacji początkowych.

Już można pobierać Linux Mint 19.2 Beta

Już można pobierać nową wersję Minta. Jest on wydany w formie obrazu ISO, który za pomocą specjalnego narzędzia (na przykład Rufus) bootujemy na pendrive, płytę DVD lub na inną pamięć. Uwaga: jest to wydanie Beta, a więc może ono zawierać sporo błędów i problemów. Zalecamy korzystać z tego systemu tylko w celach testów.

Linux Mint 19.2 Beta z środowiskiem Cinnamon możecie pobrać >stąd<.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!