Linux Mint 21.2 Victoria nadchodzi! Czego możemy się spodziewać?

Linux Mint 21.1
Linux Mint 21.1

Linux Mint, jedna z najbardziej popularnych dystrybucji systemu operacyjnego Linux, właśnie ogłosił kolejną wersję swojego oprogramowania – Linux Mint 21.2 o kodowej nazwie “Victoria”. Nowa wersja ma być dostępna na koniec czerwca 2023 roku i będzie wspierać środowiska Cinnamon, MATE i Xfce.

Linux Mint 21.2: trwają prace

Linux Mint 21.2 będzie nazywać się “Victoria” i wniesie kolejne, ważne usprawnienia. Wśród nich warto wymienić między innymi ulepszenie ekranu logowania – program Slick Greeter otrzymał wsparcie dla wielu układów klawiatury i layouty zapisane w /etc/default/keyboard będą wyświetlane.

W aplikacji Pix, która od teraz będzie opierać się na gThumb 3.12.2, pojawi się wiele nowych funkcji, takich jak lepsza wydajność, wsparcie dla formatów AVIF/HEIF i JXL oraz ulepszone narzędzia do obróbki zdjęć. Można w zasadzie rzec, że w wydaniu 21.2 zapewnione zostanie pełne wsparcie dla plików obrazów HEIF i AVIF, a także dokumentów Adobe Illustrator, które będą poprawnie obsługiwane przez Xreader, narzędzie do przeglądania dokumentów.

Pix
Pix

Touchpad również został ulepszony i automatycznie wykrywa i umożliwia funkcję “tap-to-click”. Oczekujemy, że kolejne podsumowania będą zawierać następne ciekawe dodatki. Tak jak zostało wspomniane, Wydanie Linux Mint 21.2, którego kodową nazwą jest “Victoria”, jest planowane na końcówkę czerwca 2023 roku. Oczywiście aktualizacja będzie darmowa.

Źródło: Linux Mint Blog

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!