Linux Mint ułatwi zarządzanie urządzeniami Bluetooth

Linux Mint

Linux Mint to taki system, który stara się być jak najbardziej przyjazny dla użytkownika – w tym dla tego nowego. Dlatego też twórcy zamierzają prowadzić spore zmiany w zarządzaniu urządzeniami Bluetooth.

Linux Mint ze zmianami w sposobie zarządzania urządzeniami Bluetooth

Zarządzanie urządzeniami Bluetooth na Linuxie nie jest jakieś złe. W zasadzie jest to całkiem dobrze zbudowane, jednak na Linux Mint to doświadczenie uznałbym za najmniej przyjemne. Często połączenie słuchawek bezprzewodowych wymagało ode mnie wielokrotnego klikania w przycisk Połącz. To się jednak ma zmienić.

Jak informują twórcy systemu, Linux Mint 21 zaoferuje nowy menedżer urządzeń bezprzewodowych Blueman oraz backend w postaci bluez. Dlaczego dochodzi do takiej zmiany?

gnome bluetooth
Zarządzanie urządzeniami Bluetooth w Fedora OS

Otóż zauważono, ze wyżej wypisany zestaw jest o wiele lepszy w zarządzaniu urządzeniami i po prostu działa lepiej. Mogę faktycznie dodać, że aplikacja Blueman daję radę. Jako jedyna za pierwszym razem jest w stanie połączyć się ze słuchawkami marki Huawei (jedyny producent, którego sprzęt Bluetooth ma jakieś problemy). Do tego ułatwia korzystanie z mikrofonu w słuchawkach oraz wysyła bardzo przydatne powiadomienia.

Twórcy Minta dodają również, że dotychczasowo wykorzystywana aplikacja gnome-bluetooth coraz trudniej daje się kontrolować i dostosowywać do potrzeb Linux Mint. Dlatego też zmiana jest jeszcze bardziej potrzebna.

Źródło: OMG!Ubuntu

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!