Linux Mint w październiku: pojawiło się wiele nowości!

Linux Mint 21
Linux Mint 21

Twórcy uwielbianego systemu Linux Mint właśnie wydali aktualizację nowości, które przygotowano w październiku. Nad czym pracowali deweloperzy?

Linux Mint w październiku 2022

Linux Mint to uwielbiany system operacyjny typu Linux. Chwali się go za naprawdę proste użytkowanie, wysoką stabilność, ale też przejrzystość. Deweloperzy nie spoczywają na laurach i ciągle dodają jakieś ciekawe nowości. Nie inaczej było w październiku, bowiem właśnie pojawiło się podsumowanie tego miesiąca.

A w październiku pracowano nad wieloma ważnymi sprawami. Usunięto chociażby potrzebę pytania o hasło administratora w wielu różnych akcjach, w tym na przykład podczas aktualizacji aplikacji Flatpak. Jest to możliwe poprzez obniżenie restrykcji co do praw dostępu. Warto dodać, że aplikacje Flatpak raczej nie instaluje się jako root. Ponadto do wbudowanego menedżera oprogramowania dodano obsługę tychże aplikacji Flatpak. To znacznie ułatwi proces aktualizowania i zarządzania.

(fot. Linux Mint)
(fot. Linux Mint)

W środowisku Cinnamon, na pasku zadań po lewej stronie, przycisk Pokaż pulpit został zastąpiony zwykłym separatorem. Ale to nie tak, że skrót Pokaż pulpit zniknął. Ten został przeniesiony na drugą stronę paska jako pewnego rodzaju wybrzuszenie. Przypomina nam coś, co w zasadzie zostało tak samo rozwiązanie w systemie Windows 10. Skrót ten obsługuje trzy akcje (przyciśnięcie LPM, środkowym przyciskiem myszy oraz pozostawienie kursora nad tym przyciskiem, tudzież hover) i można je skonfigurować jak się chce.

(fot. Linux Mint)
(fot. Linux Mint)

Ponadto w menedżerze plików Nemo zaznaczanie zostało nieco zmodyfikowane i od teraz zaświeca się nie tylko nazwa pliku/katalogu, ale też sama ikona. W menu kontekstowym, po kliknięciu PPM na pulpicie, dodano opcję szybkiego przejścia do ustawień wyświetlania obrazu. Blueman został zaktualizowany do wersji 2.3.4.

Linux Mint to system w pełni darmowy i prywatny. Możecie pobrać go >>stąd<<

Źródło: Linux Mint Blog

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!