Linux Mint z kolejnymi zmianami! Co dodano?

Linux Mint 21.1
Linux Mint 21.1

Linux Mint to naprawdę świetny system, który jest stabilny, przyjemny i przyjazny użytkownikowi. Jego rozwój jest ewolucyjny, a dodawane nowości są często dopracowane i przemyślane. Nad czym pracowano w kwietniu 2023?

Kolejne ulepszenia dla Linux Mint

Twórcy Linuksa Mint pracują nad kolejnymi udogodnieniami, które to pojawią się w systemie. Miesiąc temu poinformowano o naprawdę sporej garści nowości. Nad czym pracowano w ciągu ostatnich 30 dni? Deweloperzy dalej skupiają się na tym, aby interfejs był koherentny, ale też nieco nowocześniejszy. Nie ma co się łudzić – aktualnie Mint wygląda nieco przestarzale, tym bardziej na tle macOS czy Windowsa 11.

Chcą utrzymać pewną estetykę, Linux Mint 21.2 będzie miał nowe, barwne etykiety przybierające kolor na podstawie wybranego koloru akcentu w systemie. Domyślnie będą one niebieskie (bo taki kolor akcentu będzie początkowy). Zaokrąglono także rogi, a także zwiększono marginesy, aby zachować nieco nowocześniejszy styl oraz wyższą czytelność.

(fot. Linux Mint)
(fot. Linux Mint)

Powiadomienia w systemie typu Toast również będą kolorowane na barwę aktualnego koloru akcentu. Będą też wykorzystywać specjalne ikony. Póki co, nie wiemy jak ma to wyglądać.

W tym miesiącu nie pokazano tak wielkich zmian, jak poprzednio. Warto jednak pamiętać, że do publikacji Linux Mint 21.2 pozostało jeszcze sporo czasu. To wydarzenie będzie miało miejsce w lipcu.

Źródło: Linux Mint Blog przez OMG!Ubuntu

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!