Linux Mint ze zmianami. Bluetooth będzie lepsze!

Linux Mint
Linux Mint

Linux Mint ciągle i konsekwentnie się zmienia, a dowodem tego jest najnowszy raport poczynionych decyzji. Dostaniemy lepsze zarządzanie urządzeniami Bluetooth.

Linux Mint w maju 2022

Twórcy Linuxa Mint właśnie zdali raport za maj 2022 roku. Wiele zmian odnosi się do samej technologii Bluetooth. Aktualnie Mint wykorzystuje aplikację Blueberry do zarządzania urządzenia Bluetooth. Choć ma ona całkiem przejrzysty interfejs, tak według deweloperów Minta nie spełnia ich oczekiwań. Dlatego też znaleziono zastępstwo.

blueman
(fot. Linux Mint)

A jest to program Blueman. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem Blueman nadal ma w miarę prosty interfejs, ale też więcej funkcji. Dzięki temu, że ta aplikacja nie bazuje na GNOME Bluetooth, to może być z powodzeniem dalej wykorzystywana. Do tego ułatwia nam rozwiązać problemy z połączeniem czy nawet w ogóle umożliwia nam to połączenie – chociażby ze słuchawkami marki Huawei (i jest to chyba jedyny taki sprzęt), które mają nieco inny protokół połączenia i właśnie w Blueman jest najłatwiej przeprowadzić parowanie. Blueman polecałem Wam również w poradniku tłumaczącym jak wykorzystywać mikrofon w słuchawkach BT na Linuxie.

Twórcy poinformowali nas również o tym, że Timeshift został zaadaptowany jako XApp. Pierwotny autor tego programu musiał zaprzestać pracy nad tym projektem, jednak deweloperzy Linux Mint postanowili podjąć się dalszego rozwoju. To świetna wiadomość dla wszystkich – nie tylko dla użytkowników Minta.

(fot. Linux Mint)
(fot. Linux Mint)

Dla przypomnienia, Timeshift to dosyć proste (z wyglądu) narzędzie do tworzenia migawek naszego systemu operacyjnego. Jest to ważne, bowiem w razie jakiegoś niepowodzenia, możemy szybciutko taki system przywrócić bez potrzeby reinstalacji czy głębszej modyfikacji. Jest to dobry sposób na tworzenie kopii zapasowych.

Źródło: Linux Mint Blog

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!