Znamy datę premiery, pełną specyfikację i cenę konsoli od Logitech!

Znamy datę premiery, pełną specyfikację i cenę konsoli od Logitech!
Logitech

Logitech w końcu podał szczegóły dotyczące ich konsoli przeznaczonej do grania w chmurze.

Granie w chmurze

Trzy tygodnie temu w sieci pojawiły się pierwsze przecieki dotyczące konsoli od Logitech. Wtedy mogliśmy zobaczyć wyłącznie kilka zdjęć, które rzuciły trochę światła na to ciekawe urządzenie, ale wciąż wiele pozostało do odkrycia. O przecieku pisaliśmy TUTAJ. Logitech G Cloud Gaming ma wspierać gry pochodzące z Play Store Google, Xbox Cloud Gaming Microsoftu i Nvidia GeForce Now. Dopiero niedawno potwierdzono, że konsola będzie w stanie obsługiwać gry mobilne na Androida, ale tak naprawdę prawdziwa jej moc ma kryć się w możliwościach obsługi grania w chmurze. Wbudowany akumulator 6000 mAh ma wystarczyć na 12 godzin użytkowania.

Znamy datę premiery, pełną specyfikację i cenę konsoli od Logitech!
Źródło: Logitech

Specyfikacja techniczna

Wyświetlacz to siedem cali IPS działających w formacie 16:9. Częstotliwość odświeżania ma wynosić 60 Hz, a rozdzielczość 1080. W środku znajdziemy procesor Qualcomm Snapdragon 720G 2,3 GHz Pamięć RAM wynosić będzie 4GB typu LPDDR4X, a tej wbudowanej dostaniemy 64 GB z możliwością rozbudowy przy pomocy karty microSD. Konsola wyposażona jest w jeden port USB-C 3.1, który ma posłużyć do ładowania. Według Logitech ma to zająć 2,5 godziny. Całość ma działać wyłącznie w oparciu o łączność Wi-Fi.

Znamy datę premiery, pełną specyfikację i cenę konsoli od Logitech!
Źródło: Logitech

Cena i premiera

Wyjaśniła się też tajemnica przycisku z logiem Logitech, które przeznaczenie nie było znane po wycieku zdjęć. Jego zadanie będzie podobne do działania przycisku z kontrolera Xbox. Po naciśnięciu pojawią się opcje menu, co będzie służyć także jako pauza. Logitech G Cloud Gaming zadebiutuje 17 października na Amazonie, Best Buy i stronie Logitech, ale tylko dla klientów w USA i Kanadzie. Na temat ogólnoświatowej premiery wciąż nie ma żadnych informacji. Cena w pre-orderze wynosić ma 299,99 dolarów, a regularna cena to 349,99 dolarów.

Źródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!