Wygrana w loterii szczepionkowej? To mogą być oszuści!

loteria
(Fot. RF._.studio @ Pexels)

Wraz Narodowym Programem Szczepień przeciwko COVID-19 ruszyła loteria. Osoby zaszczepione mogą się w niej zarejestrować i wygrać przeróżne nagrody. Okazję wykorzystują oszuści i wysyłają fałszywe SMS-y informujące o wygranej.

Uważaj na te SMS-y o Loterii Narodowego Programu Szczepień!

Wraz ze szczepieniami przeciwko COVID ruszyła Loteria Narodowego Programu Szczepień. Osoby zaszczepione mogą bezpłatnie wziąć w niej udział i wygrać przeróżne nagrody. Niestety, swoją okazję wyczuli również przestępcy, którzy postanowili to wykorzystać.

Jak informują specjaliści z CERT Polska, oszuści podpinają się pod Loterię Narodowego Programu Szczepień. Ofiarom wysyłają SMS-a z treścią informującą o rzekomej wygranej w loterii. Aby odebrać nagrodę należy potwierdzić swoje dane. W rzeczywistości udostępniony link przenosi nas do witryny podszywającej się pod PayU, gdzie podajemy dane bankowe, które to następnie trafiają do przestępców.

loteria
Fałszywy SMS (fot. CERT Polska)

SMS-y wyglądają tak jak na powyżej. Przestrzegamy przed klikaniem w takie linki, a tym bardziej przed podawaniem tam swoim danych bankowych. Do walki z oszustwami tego typu włączyły się same organy państwowe.

Wszelkie prawdziwe informacje o Loterii Narodowego Programu Szczepień znajdziecie >>tutaj<<.

Źródło: CERT Polska

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!