Lubisz nocne spacery? Mapy Google wskażą ci najlepiej oświetloną drogę!

mapy google

Przyznam szczerze, że Mapy Google z każdą kolejną aktualizacją zaskakują mnie coraz to bardziej. Amerykański gigant rozwija swoją aplikację w niesamowicie inteligentny sposób i wprowadza ogrom nowości, które są wyjątkowo przydatne dla zwykłego użytkownika. Już niedługo Mapy Google mają pokazać nam nocą najlepiej oświetloną drogę!

Google pamięta o pieszych

Mapy Google to oczywiście rozwiązanie nie tylko dla zmotoryzowanych czy rowerzystów. Google nie ma zamiaru zapomnieć o pieszych i doskonałym dowodem na to mogą być prace nad zupełnie nową funkcjonalnością w aplikacji. Amerykański gigant chce, aby piesi mogli wyznaczyć sobie trasę, która nocą jest najlepiej oświetlona. Google uważa, że to właśnie ta droga jest, przynajmniej w teorii, najbezpieczniejsza. Informacje na ten temat pochodzą z serwisu XDA Developers i to właśnie użytkownicy tego portalu odnaleźli kilka linijek kodu, które mogą być odpowiedzialne za nowe rozwiązanie w Mapach Google.

Jak zatem ma to działać? W teorii drogi najlepiej oświetlone miałyby być oznaczone żółtym kolorem. Oczywiście nie zabraknie też oznaczenia ścieżek, na których nie znajdziemy jakichkolwiek latarni, a co za tym idzie spacer nimi w nocy będzie wiązać się z poruszaniem się w praktycznie całkowitej ciemności. I przyznam szczerze, że nowość w Mapach Google zapowiada się naprawdę ciekawie i bez wątpienia może to być coś, z czego będzie korzystać spora część użytkowników.

Zobacz także: Facebook ma umożliwić przesyłanie zdjęć z swojej aplikacji bezpośrednio na Zdjęcia Google

Niemniej jednak nadal nie wiemy, kiedy Google zdecyduje się na wprowadzenie nowej funkcjonalności w swoich mapach. Co więcej implementacja takiego rozwiązania może być niezwykle trudna, ponieważ amerykański gigant musiałby w jakiś sposób pozyskać informacje na temat oświetlenia praktycznie każdej drogi czy ścieżki w każdym kraju. Brzmi abstrakcyjnie, ale Google to Google i już niejednokrotnie udowadniało nam, że potrafi zrobić coś, co dla innych firm wydawałoby się niemożliwe.

Co myślicie o nadchodzącej funkcjonalności w Mapach Google? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!